Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/3/2023

Διεύθυνση Εμπορικού τμήματος (Τηλεφωνικές Πωλήσεις Διαφήμισης)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η νέα εταιρεία δημοσιογραφικής κάλυψης και διαχείρισης θεματικών site, La Tortue Orange  ζητά Διευθυντή Εμπορικού τμήματος (Τηλεφωνικές Πωλήσεις Διαφήμισης). Αναζητούμε τον πλέον συνεπή και επίμονο στη δουλειά να αναλάβει την οργάνωση και την εμπορική διεύθυνση του τμήματος. Δίνουμε ιδιαίτερο βάρος στην ποιότητα χαρακτήρα και στην αρμονική συνύπαρξη με την ομάδα μας μέσα στην εταιρία.

Αρμοδιότητες

  • Διεύθυνση του τμήματος τηλεφωνικών πωλήσεων
  • Οργάνωση και ανάπτυξη του τμήματος
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό της στρατηγικής προώθησης της εταιρείας.
  • Καθημερινή παρακολούθηση τμήματος (εξ αποστάσεως)
  • Επιλογή και εκπαίδευση προσωπικού
  • Αναζήτηση νέων αγορών
  • Επίλυση προβλημάτων.
  • Παρακολούθηση Καταχώρησης δεδομένων
  • Καταχώρηση Διαφημίσεων Πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου/ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Εξαιρετική δεξιότητα στη διαχείριση πελατών και επικοινωνίας
  • Πτυχίο μάρκετινγκ - Δημοσίων σχέσεων - Διαφήμισης - Πληροφορικής θα συνεκτιμηθεί
  • Χειρισμός υπολογιστή (πολύ καλή χρήση Ίντερνετ, Email, Word, Excel)
  • Καλή Γνώση Αγγλικών (ομιλία και γραφή)
  • Πολύ καλή γνώση των social
  • Καλή γνώση Social media και internet marketing θα συνεκτιμηθεί
  • Προϋπηρεσία στις τηλε-πωλήσεις
  • Προϋπηρεσία σε Διαφήμιση - Μάρκετινγκ
  • Θα πρέπει να διαθέτετε Η/Υ
  • Καλή σύνδεση και ταχύτητα στο internet
  • Ηλικία άνω των 30 ετών

Παροχές

  • Εργασία από το σπίτι / τουλάχιστον τους πρώτους μήνες
  • Σταθερός μηνιαίος μισθός & άμεση πρόσληψη
  • Μόνιμη σταθερή απασχόληση
  • Ασφάλιση
  • Bonus πρόσληψης με τη συμπλήρωση των πρώτων μηνών εργασίας
  • Υψηλά Bonus παραγωγικότητας που υπερδιπλασιάζουν τις σταθερές απολαβές
Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι εκτός του βιογραφικού σας, είναι απαραίτητο να συντάξετε ένα συνοδευτικό σημείωμα έως 400 λέξεις που θα περιγράφετε τον εαυτό σας και τους λόγους που θεωρείται πως είστε το κατάλληλο άτομο για τη θέση του Εμπορικού Διευθυντή τηλεφωνικών πωλήσεων.  Αναζητούμε ένα πιστό και έντιμο στέλεχος για μια μακροχρόνια και αρμονική συνεργασία. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε μόνο με υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης. Οι συνεντεύξεις θα πραγματοποιηθούν εξ’ αποστάσεως. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.