Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/04/2024

Βοηθός Φαρμακοποιού

Υγεία

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία μας, ζητά Βοηθό Φαρμακοποιού για εργασία πλήρους απασχόλησης.

 Αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση, oργάνωση και έλεγχος συνταγών ασφαλιστικών ταμείων υγείας
  • Παροχή συμβουλών υγείας με βάση το νομοθετικό πλαίσιο
  • Πρόταση συμπληρωμάτων διατροφής και άλλων παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Παραγγελίες προϊόντων, παρακολούθηση αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Φαρμακοποιού/Βοηθού Φαρμακοποιού
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία επί του αντικειμένου σε φαρμακεία
  • Καλή γνώση των φαρμάκων
  • Γνώσεις και ευχέρεια στις πωλήσεις παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ και λογισμικών φαρμακείου
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άνεση στην επικοινωνία, πνεύμα συνεργασίας και συναδελφικότητας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)
Η θετική προσωπικότητα, ο δημιουργικός και υπεύθυνος χαρακτήρας, το ομαδικό πνεύμα και η ικανότητα προσαρμογής σε γρήγορους ρυθμούς εργασίας, είναι χαρακτηριστικά που κλειδώνουν την επιτυχία και την εξέλιξη σου στο Φαρμακείο μας.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκής εκπαίδευση από έμπειρους επαγγελματίες
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Bonus επίτευξης πωλήσεων

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.