Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/01/2023

Project Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Zητείται Project Manager από κατασκευαστική εταιρεία στο Μαρούσι που δραστηριοποιείται σε ιδιωτικά και δημόσια έργα.

Αρμοδιότητες θέσης:
Η εταιρεία αναζητά να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της Project Manager. Οι αρμοδιότητες της συγκεκριμένης θέσης περιλαμβάνουν:

Συγκεκριμένα:
  • Οργάνωση, διαχείριση και παρακολούθηση έργου, διασφαλίζοντας την παράδοσή του εντός χρονικού πλαισίου, αντικειμένου και προϋπολογισμού.
  • Συνεργασία με την ομάδα έργου και την chief operating officer.
  • Επίβλεψη συνεργείων υπεργολάβων/προγραμματισμός και συντονισμός εργασιών.
  • Εντοπισμός πιθανών πηγών προβλημάτων, λήψη προληπτικών μέτρων για την αποφυγή τυχόν κινδύνων για το έργο και καθορισμός ενεργειών για την άμβλυνση αρνητικών επιπτώσεων.
  • Διασφάλιση εφαρμογής καλών πρακτικών υγιεινής, ασφάλειας και περιβάλλοντος σύμφωνα με τα πιστοποιημένα συστήματα ISO της εταιρίας.
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και συνεργάτες για την υλοποίηση του έργου.
  • Δημιουργία και τήρηση συνολικής τεκμηρίωσης έργου.
  • Έρευνα για την προμήθεια εξοπλισμού, μηχανημάτων και αναλωσίμων έργων.
  • Αξιολόγηση των επιδόσεων των μελών της ομάδας και προσδιορισμός των σημείων προς βελτίωση.
  • Διαχείριση των σχέσεων με τον πελάτη και όλους τους ενδιαφερόμενους.
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με τρίτους/προμηθευτές.
  • Συμβολή στη βελτίωση των διαδικασιών της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίου:
  • Πτυχίο Πολιτικού μηχανικού ή Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε διαχείριση έργων από Δημόσιο ή Οργανισμούς.
  • Συντονισμός ομάδας και παραγωγικός καταμερισμός εργασιών.
  • Άριστες οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες.
  • Αποτελεσματικότητα και πελατοκεντρικός προσανατολισμός.
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών (γραπτά και προφορικά).
  • Άριστη γνώση λειτουργικών συστημάτων Windows και εφαρμογών MS Office.
  • Πολύ καλή ικανότητα επικοινωνίας και ανάπτυξης διαπροσωπικών σχέσεων.
  • Έμφαση στην επίτευξη αποτελέσματος.
  • Πνεύμα συνεργασίας.
  • Δυνατότητα μετακινήσεων και ταξιδιών στην Ελλάδα.
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.
  • Ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με ευκαιρίες εξέλιξης και σταδιοδρομίας.
  • Ευκαιρία εργασίας σε εξειδικευμένα έργα.