Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/2/2020

IT Support Specialist

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται IT Support Specialist για τη διαχείριση του Δικτύου H/Y, Server, καθώς και των περιφερειακών συσκευών της εταιρείας. Σκοπός του είναι η αντιμετώπιση τεχνικών προβλημάτων, που θα προκύπτουν από τους χρήστες και τον εξοπλισμό της εταιρείας.

Κύριες Αρμοδιότητες:
• Παρακολούθηση και συντήρηση πληροφοριακών συστημάτων και δικτύων
• Επισκευή και αντικατάσταση εξοπλισμού, όποτε είναι απαραίτητο
• Δημιουργία εταιρικών λογαριασμών για νέους χρήστες
• Παρακολούθηση της τήρησης αντιγράφων ασφαλείας
• Διάγνωση, αποκατάσταση βλαβών και επίλυση προβλημάτων σε software και hardware
• Συντήρηση του μηχανογραφικού εξοπλισμού και άμεση επέμβαση για την αποκατάσταση των βλαβών

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση στην Πληροφορική ή σχετικό αντικείμενο
• Εμπειρία στη διάγνωση και αντιμετώπιση προβλημάτων Software/Hardware σε Η/Υ, Server, δικτυακό εξοπλισμό καθώς και περιφερειακές συσκευές (Printers, Scanners, Switches, Router κλπ.)
• Εμπειρία στη διαχείριση και συντήρηση δικτύων υπολογιστών, δικτυακού εξοπλισμού, Η/Υ και Server
• Πολύ καλή γνώση διαχείρισης λειτουργικών συστημάτων Windows 7, 10 και Windows Server 2012
• Επιθυμητή η εμπειρία χρήσης και διαχείρισης του Microsoft Hyper-V
• Επιθυμητή η εμπειρία διαχείρισης Microsoft Domains

Επιθυμητές Δεξιότητες:
• Ανεπτυγμένη κριτική και λογική σκέψη
• Επίλυση προβλημάτων
• Μεθοδικότητα και οργάνωση
• Συνέπεια και τήρηση προθεσμιών
• Ικανότητα στην οργάνωση προτεραιοτήτων

Παροχές

Παροχές:
• Ανταγωνιστικές αποδοχές και με βάση τα προσόντα
• Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανόδου
• Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας