Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/11/2019

Υπάλληλος Αποθήκης/Γραφείου

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Γνωστή εταιρία στην Θεσσαλονίκη , η οποία δραστηριοποιείται στον χώρο των ιατρικών αναλωσίμων, στα πλαίσια περαιτέρω ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της ζητά υπάλληλο αποθήκης/γραφείου.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες

• Παραλαβή και αποθήκευση εμπορευμάτων
• Ταξινόμηση – Απογραφή αποθήκης
• Παραγγελιοληψία από πελάτες (μέσω τηλεφώνου)
• Καταχώρηση παραγγελιών πελατών
• Προετοιμασία και συσκευασία παραγγελιών (picking-packing), παρακολούθηση όλου του κύκλου της παραγγελίας, μέχρι της τελικής παράδοσης στον πελάτη.
• Αποστολή – Παράδοση των παραγγελιών με μέσα της εταιρίας)
• Παρακολούθηση αποστολών με Courier ή μεταφορική
• Οργάνωση και υλοποίηση διαδικασίας συσκευασίας προϊόντων.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2ετη, σε ανάλογη θέση
• Απόφοιτος λυκείου
• Καλή γνώση και χρήση υπολογιστή (Microsoft Office)
• Γνώση και προϋπηρεσία σε πρόγραμμα ERP
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Άνεση στην επικοινωνία και πολύ καλή χρήση του προφορικού λόγου
• Οργανωτικές ικανότητες
• Δυνατότητα ανταπόκρισης σε επείγοντα ζητήματα
• Άδεια οδήγησης κατηγορίας Β

Επιθυμητά προσόντα
• Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
• Έμφαση στην λεπτομέρεια και στην ποιότητα αποτελέσματος

Παροχές

• Σταθερό πρωϊνό ωράριο εργασίας
• Πλήρη απασχόληση
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων.
• Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα ευχάριστο και ανθρώπινο περιβάλλον.
• Δυνατότητα εξέλιξης και σε άλλους τομείς σε μια δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία.