Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/4/2021

Testing Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΙΓΙΝΙΟ ΠΙΕΡΙΑΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Olympia Electronics είναι μια παγκοσμίως γνωστή εταιρεία με έδρα το Αιγίνιο Πιερίας, 25 λεπτά από το κέντρο της Θεσσαλονίκης. Παρέχουμε στην αγορά πρωτοποριακές και καινοτόμες λύσεις στον τομέα των συστημάτων ασφαλείας που περιλαμβάνουν κυρίως προϊόντα φωτισμού ασφαλείας, πυρανίχνευσης, ανιχνευτών αερίου, συστημάτων αντικλεπτικού συναγερμού και άλλα. Η Olympia Electronics εξάγει ήδη προϊόντα σε 72 χώρες και στις 5 ηπείρους σε όλο τον κόσμο, συνεργαζόμενη με καθιερωμένους παίκτες στον τομέα των συστημάτων ασφαλείας.
Ως Testing Engineer του τμήματος R&D, θα εργαστείς σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον και θα συνεργαστείς με την ομάδα των developers της Olympia Electronics, προκειμένου να ελέγχεις με λεπτομέρεια και σχολαστικότητα, υπό ανάπτυξη προϊόντα. Θα είσαι κομμάτι ενός εργασιακού χώρου όπου ομαδικά project επάνω σε παγκοσμίου κλάσεως προϊόντα, θα είναι η καθημερινή σου απασχόληση.

Κύριες αρμοδιότητες:
• Λειτουργικός έλεγχος προϊόντων.
• EMC performance testing.
• Documentation (user manuals).

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει τις παρακάτω δεξιότητες και υπόβαθρο:
• Πτυχιούχος ΑΕΙ ή ΤΕΙ επάνω στις επιστήμες ηλεκτρολογικής/ηλεκτρονικής μηχανικής ή σε άλλο σχετιζόμενο πεδίο.
• Βασικές γνώσεις επάνω στο πεδίο των ηλεκτρονικών.
• Δυνατότητα χρήσης εργαλείων μέτρησης (πολύμετρο, παλμογράφος κτλ).
• Δυνατότητα εργασίας με μηχανικούς, σχεδιαστές και άλλους experts.
• Η εξαιρετική ομαδική ικανότητα είναι προαπαιτούμενο.
• Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία επάνω στο testing θα εκτιμηθεί.
• Γνώσεις επάνω στο EMC performance testing θα εκτιμηθούν.
• Καλή γνώση Αγγλικών.

Παροχές

• Ευκαιρία εργασίας επάνω σε high-end projects, για προϊόντα που διανέμονται παγκοσμίως σε major clients.
• Ευκαιρία εργασίας σε παγκοσμίου φήμης εταιρία με συνεχή αναβάθμιση των τεχνικών δεξιοτήτων και σε ένα εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας.