Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/07/2020

Λογιστής/στρια - Στέλεχος Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Link, με έδρα τη Θεσσαλονίκη και με 30 χρόνια τεχνογνωσίας σε παροχή λογιστικών & φοροτεχνικών υπηρεσιών, ζητά να εντάξει στο δυναμικό της Λογιστή/στρια – Στέλεχος Μισθοδοσίας.

Αναφερόμενος στη Διοίκηση, θα αναλάβει ενεργά καθήκοντα για:
  • Υποστήριξη στη διαχείριση εργασιακών θεμάτων (προσλήψεις, άδειες, συμβάσεις και προγράμματα προσωπικού)
  • Σύνταξη και υποβολή ΑΠΔ
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμό μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση προγραμμάτων ΟΑΕΔ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 7 ετών σε ομοειδείς αρμοδιότητες κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο και πολύ μεγάλες επιχειρήσεις
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση Η/Υ και προγραμμάτων διαχείρισης μισθοδοσίας της Εpsilon Net
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χειρισμού και διαδικασιών συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση μέσω σεμιναρίων
  • Μισθός ανταγωνιστικός
  • Ασφάλιση ΙΚΑ
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας