Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/6/2020

ΧΗΜΙΚΟΣ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό εταιρείας παραγωγικής και εμπορικής, στο χώρο των καλλυντικών, που κατέχει σημαντική θέση στην Ελληνική αγορά και έχει στόχο τη παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών και την άμεση εξυπηρέτηση των πελατών, αναζητούμε δυναμικό στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Χημικός (Ref. 5162/CHE/ESS/GR)

Ενδεικτικά Καθήκοντα:
  • Εισήγηση και σχεδιασμός νέων προϊόντων, η βελτίωση των υπαρχόντων καθώς και η παρακολούθηση της παραγωγής τους
  • Διαχείριση των Α’ υλών, πραγματοποιώντας επαφές με εταιρείες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό
  • Ευθύνη διασφάλισης της ποιότητας
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία φακέλου προϊόντων για έλεγχο από δημόσιους οργανισμούς και η ευθύνη εναρμόνισης των προϊόντων της εταιρείας με τις ισχύουσες νομοθεσίες και οδηγίες
  • Οργάνωση, καθοδήγηση, έλεγχος και εκπαίδευση του προσωπικού του τμήματος
  • Έλεγχος τήρησης των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας του χώρου και των εργαζομένων
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς στον κλάδο

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο Χημικού ή Δίπλωμα Χημικού Μηχανικού
  • Απαραίτητη η σχετική προϋπηρεσία, ιδανικά σε εταιρείες παρασκευής καλλυντικών
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office)
  • Αναλυτική σκέψη, με προσανατολισμό στη λεπτομέρεια
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα, οργάνωση και τήρηση προθεσμιών και χρονοδιαγραμμάτων
  • Υπευθυνότητα, επαγγελματισμός και εμπορική αντίληψη
  • Ακεραιότητα και εχεμύθεια
  • Εξαιρετικές διοικητικές ικανότητες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών, σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας με δυνατότητες εξέλιξης.

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.