Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/12/2022

Επιθεωρητής Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΉΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε. με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, αναζητά: ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΗΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ.

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε. μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παραγωγής τροφίμων στην Ελλάδα, αναζητά Επιθεωρητή Πωλήσεων για την άμεση στελέχωση του τμήματος πωλήσεων του υποκαταστήματος στην Αθήνα.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου
  • Ανεύρεση νέων πελατών και παρακολούθηση αγοράς
  • Επίτευξη και υπέρβαση των εταιρικών KPI’s καθώς και τήρηση αυστηρών προθεσμιών
  • Υποδειγματική συνεργασία με πελάτες και συνεργάτες της εταιρίας
  • Καταγραφή και καταχώρηση πληροφοριών στο ERP και CRM της εταιρίας με στόχο την εταιρική πληροφόρηση για τη λήψη επιχειρηματικά σωστών αποφάσεων από τη Διεύθυνση
  • Προγραμματισμός και εφαρμογή της εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της στρατηγικής πωλήσεων και σύνταξη προγραμματισμένων αναφορών για την ολοκληρωμένη ενημέρωση της Εμπορικής Διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων:
  • Πτυχίο Ανώτατης ή Ανώτερης σχολής
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 3-5 ετών σε πωλήσεις B2B στο κανάλι Food Service (Προϋπηρεσία σε βιομηχανία τροφίμων θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη προφορική & γραπτή γνώση αγγλικής γλώσσας και Η/Υ (Office, CRM)
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με άριστες ικανότητες επικοινωνίας στον γραπτό και προφορικό λόγο
  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες δημιουργίας σχέσεων και διαπραγμάτευσης
  • Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Αυτοπαρακίνηση και αυτοπεποίθηση
  • Εργατικότητα, υψηλή απόδοση υπό πίεση
  • Οργανωτικές δεξιότητες, ομαδικό πνεύμα και εξαιρετικές ικανότητες ηγεσίας ποικιλόμορφης ομάδας
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψηφίους) – Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα
  • Μπόνους επίτευξης στόχων και επιβράβευση αποδοτικότητας
  • Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
  • Εταιρικό Κινητό και Αυτοκίνητο

Ίσες Ευκαιρίες
Η Ιωνική Σφολιάτα διασφαλίζει ίσες ευκαιρίες, ίση μεταχείριση και πρόσβαση για όλους τους υποψηφίους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, πολιτικών ή άλλων φρονημάτων, εθνοτικής ή κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.

#Β2Β Πωλήσεις #Sales #Πωλητής #Πωλήτρια #Sales Representative #B2B Sales Representative