Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2019

Αρχισερβιτόρος (Captain)

Εστίαση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Αίγλη Ζαππείου αναζητά να στελεχώσει την ανωτέρω θέση εργασίας για τα καταστήματά της Αίγλη Café και Αίγλη Εστιατόριο, στον Κήπο Ζαππείου.

Η θέση εργασίας περιλαμβάνει ενδεικτικά τις παρακάτω αρμοδιότητες και καθήκοντα:

• Οργάνωση και διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος
• Τήρηση διαδικασιών ποιότητας και των στάνταρντς της εταιρείας
• Οργάνωση και συντονισμός του προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

• Ελάχιστη προϋπηρεσία 5 έτη σε θέση υπευθύνου σε κατάστημα εστίασης ή πολυετής προϋπηρεσία σε συναφή εργασία Service χώρου εστίασης ή ξενοδοχείου
• Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
• Πτυχίο τουριστικών/ξενοδοχειακών/εστιατορικής θα ληφθεί θετικά υπ' όψιν.
• Πιστοποιητικό Υγείας καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος σε ισχύ
• Πιστοποιητικό ΕΦΕΤ κατάρτισης στην υγιεινή και ασφάλεια τροφίμων θα ληφθεί θετικά υπ' όψιν.
• Διαθεσιμότητα: δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες με ευελιξία στο ωράριο εργασίας (εργασία full time). Δυνατότητα εργασίας και τα Σαββατοκύριακα.
• Εξοικείωση με τον χειρισμό Η/Υ ή/και με ασύρματη παραγγελειοληψία.
• Πνεύμα ομαδικής εργασίας
• Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση πελατών
• Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με έμφυτη ευγένεια, χαμόγελο, ευχέρεια λόγου και άνεση στην προφορική επικοινωνία. Επαγγελματική και περιποιημένη εμφάνιση.

Παροχές

• Εκπαίδευση σε γνώσεις εστιατορικής, service, υγιεινή και ασφάλεια τροφίμων
• Πλήρης ασφάλιση στο ΙΚΑ, ανταγωνιστικές αμοιβές. Η θέση εργασίας αφορά 12μηνη απασχόληση, όχι εποχική.
• Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης, εργασία σε ένα ευχάριστο, νεανικό και δυναμικό περιβάλλον στο κέντρο της Αθήνας
• Πρόσθετες εκπτωτικές παροχές από εταιρίες του ομίλου