Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2022

Restaurant Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΥΔΡΑ

Το διακεκριμένο εστιατόριο Téchnē στην Ύδρα αναζητάει Restaurant Manager.

Το Téchnē άνοιξε το 2016 έχοντας ως όραμα να προσφέρει στον επισκέπτη μια ιδιαίτερη γαστρονομική εμπειρία σε ένα ειδυλλιακό καλοκαιρινό περιβάλλον. Η κουζίνα είναι δημιουργική Ελληνική με σύγχρονες τεχνικές αλλά και σεβασμό στην παράδοση υπό την καθοδήγηση ενός έμπειρου Chef. Το προσεγμένο φαγητό πλαισιώνουν εμπνευσμένα cocktails, ιδιαίτερες ετικέτες κρασιών και καφές specialty. Το σέρβις είναι επαγγελματικό, υψηλού επιπέδου με φιλική διάθεση.

Περιγραφή Θέσης & Ευθύνες

  • Παρακολούθηση της ομαλής λειτουργίας του εστιατορίου
  • Συντονισμός και κατανομή των καθημερινών εργασιών της ομάδας Front of House (FOH)
  • Eπικοινωνία με τον πελάτη, διαχείριση παραπόνων, επίλυση προβλημάτων
  • Επίβλεψη, καθοδήγηση, εκπαίδευση, αξιολόγηση του προσωπικού
  • Οργάνωση και επίβλεψη βαρδιών
  • Οργάνωση και επίβλεψη διαδικασίας κρατήσεων
  • Διατήρηση των χώρων τακτοποιημένων και καθαρών βάσει των κανόνων υγιεινής
  • Καθοδήγηση του προσωπικού στην προώθηση προϊόντων
  • Προσήλωση στο σέρβις υψηλού επιπέδου
  • Συντονισμός εργασιών συντήρησης εξοπλισμού καταστήματος
  • Συντονισμός παραγγελιών κάβας, αναλώσιμων, ειδών καθαρισμού
  • Έλεγχος λειτουργικών δαπανών και περιορισμός της σπατάλης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση (Restaurant ή Floor manager, Captain κτλ)
  • Πολύ καλή γνώση της Eλληνικής και Aγγλικής γλώσσας
  • Γνώση παροχής à la carte σέρβις εστιατορικού επιπέδου
  • Γνώση πάνω στο κρασί και το cocktail
  • Ικανότητες ηγεσίας και διοίκησης προσωπικού
  • Γνώση των διαδικασιών ποιότητας και υγιεινής
  • Γνώση των σύγχρονων τάσεων στον τομέα του F&B
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα, με συνέπεια, ομαδικότητα και επαγγελματική συμπεριφορά
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά (άδεια εργασίας, πιστοποιητικό υγείας, σεμινάρια ΕΦΕΤ)

Παροχές

  • 6 μήνες εποχιακή απασχόληση με προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Υψηλές αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ασφάλιση