Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/01/2022

Ηλεκτρολόγος Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΚΙΛΚΙΣ

Η ALUMIL, ένας από τους μεγαλύτερους και πιο προηγμένους τεχνολογικά βιομηχανικούς ομίλους στον τομέα της έρευνας, ανάπτυξης και παραγωγής αρχιτεκτονικών συστημάτων αλουμινίου στην Ευρώπη, επιθυμεί να καλύψει την παρακάτω θέση:

Ηλεκτρολόγος Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων (2021-EDEE)

Ο Ηλεκτρολόγος Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων είναι ενεργό μέλος της ομάδας της Διεύθυνσης Engineering, με έδρα τη ΒΙ.ΠΕ. Κιλκίς. Η θέση αναφέρεται στον Technical Director και έχει ως σκοπό την κατάλληλη προετοιμασία, εκτέλεση και αποπεράτωση ηλεκτρολογικών έργων.

Κύρια καθήκοντα:

  • Συμμετέχει στην απεγκατάσταση, εγκατάσταση, συντήρηση και επισκευή ηλεκτρολογικού εξοπλισμού (πίνακες, καλώδια, κινητήρες, εξαρτήματα) και λοιπών τεχνικών εγκαταστάσεων των εργοστασίων του ομίλου, ακολουθώντας τους κανόνες ασφαλείας.
  • Επιμορφώνει και εκπαιδεύει το προσωπικό σε θέματα ηλεκτρολογικών εργασιών.
  • Συμμετέχει στον επανασχεδιασμό κάθε ηλεκτρολογικού έργου και την επιλογή κατάλληλων υλικών που αφορούν τα ηλεκτρολογικά έργα.
  • Παρακολουθεί την πορεία κάθε έργου και εξακριβώνει την εύρυθμη και ασφαλή λειτουργία της εγκατάστασης.
  • Παρακολουθεί και επιβλέπει την αποσφαλμάτωση πινάκων σύμφωνα με τον ΕΛΟΤ 384.
  • Αναλαμβάνει τη βελτιστοποίηση χαρακτηριστικών ρεύματος.
  • Συνεργάζεται με τον υπεύθυνο μηχανολογικών εργασιών για τον προγραμματισμό των εργασιών του τμήματος, με σκοπό την βέλτιστη κατανομή εργασιών και την τήρηση του χρονοδιαγράμματος του εκάστοτε έργου.
  • Συμμετέχει σε νέα έργα με φυσική παρουσία στις θυγατρικές του ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου/-ας:

  • Απαραίτητη η κατοχή πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ ως Ηλεκτρολόγος ή απόφοιτος τεχνικής σχολής ΙΕΚ/ΤΕΕ/ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ με κατεύθυνση Ηλεκτρολογίας/Αυτοματισμού/Μηχανικού Εγκαταστάσεων.
  • Θα εκτιμηθεί η άδεια εργασίας ηλεκτρολόγου τάξης Α , Β ή Γ.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3-5 ετών σε θέση σχετική με τη λειτουργία ή/και συντήρηση βιομηχανικών εγκαταστάσεων.
  • Απαραίτητη ευχέρεια στην ανάγνωση και αποτύπωση ηλεκτρολογικού – ηλεκτρονικού σχεδίου.
  • Επιθυμητή η γνώση ΕΛΟΤ 384 ΚΑΙ ISO 50001.
  • Θα εκτιμηθούν γνώσεις ηλεκτροτεχνίας ,αυτοματισμού , χαμηλών ρευμάτων και υψηλών ρευμάτων και η εξοικείωση με εργαλειομηχανές.
  • Γνώση Η/Υ & αγγλικών
  • Επιθυμητές γνώσεις PLC.
  • Επιθυμητή η γνώση AutoCad ή αντίστοιχου σχεδιαστικού προγράμματος
  • Δυνατότητα ταξιδίων
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια, εχεμύθεια

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
  • Συνεχή υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση
  • Δωρεάν μετακίνηση από/προς το χώρο εργασίας με εταιρικό λεωφορείο
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Μπορείτε να ολοκληρώσετε την αίτησή σας αποστέλλοντας το βιογραφικό σας, αναφέροντας τον τίτλο της θέσης και τον κωδικό.