Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/6/2021

Στέλεχος τμήματος εξαγωγών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, με ηγετικό ρόλο στον χώρο της Βιομηχανίας τροφίμου, αναζητά Στέλεχος τμήματος εξαγωγών για την περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα θέσης :
  • Ανάπτυξη πελατολογίου και αναγνώριση νέων επιχειρηματικών ευκαιριών στη διεθνή αγορά.
  • Προετοιμασία οικονομικών προσφορών, δειγματισμός προϊόντων και κλείσιμο συμφωνιών.
  • Προγραμματισμός και οργάνωση εμπορικών εκθέσεων στο εξωτερικό.
  • Συμμετοχή και εκπροσώπηση της εταιρίας σε διεθνείς εκθέσεις τρόφιμου.
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού.
  • Συνεργασία με μεταφορικές εταιρίες για την αποστολή εμπορευμάτων πελατών.
  • Υποστήριξη και εξυπηρέτηση του υφιστάμενου πελατολογίου.
  • Άμεση συνεργασία με τη διοίκηση για το σχεδιασμό και την υλοποίηση της στρατηγικής ανάπτυξης της εταιρίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε οργανωμένο τμήμα εξαγωγών.
  • Εμπειρία στο τρόφιμο θα συνεκτιμηθεί.
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office και εφαρμογών ERP.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας,
  • Επιθυμητή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας.
  • Άριστη διαχείριση χρόνου, μεθοδικότητα και οργανωτικότητα.
  • Πελατοκεντρική αντίληψη.
  • Δυνατότητα ταξιδιών στο εξωτερικό.
  • Πτυχίο: Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι., μεταπτυχιακό θα ληφθεί υπόψη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Πλήρης ασφάλιση, επιδόματα, άδειες, κ.λπ.
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον με συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης.