Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/5/2020

Senior Accountant

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η atc Ορκωτοί Ελεγκτές Λογιστές είναι μέλος του παγκόσμιου δικτύου CPA ASSOCIATES INTERNATIONAL, με έδρα την Αμερική. Η atc σας παρέχει όλη την υποστήριξη που χρειάζεστε για να πετύχετε τους επαγγελματικούς σας στόχους και την ευκαιρία να οδηγήσετε τις δεξιότητές σας στο επόμενο επίπεδο.

Η εταιρεία στα πλαίσια της περαιτέρω ανάπτυξής της, επιθυμεί να ενισχύσει το προσωπικό της με την θέση Senior Accountant.

Αρμοδιότητες

  • Επαλήθευση λογιστικού συστήματος με λογιστικά αρχεία και στοιχεία
  • Εποπτεία της ορθότητας των λογιστικών καταχωρήσεων της Εμπορικής Διαχείρισης και της Γενικής Λογιστικής
  • Παρακολούθηση και εκπλήρωση όλων των υποχρεώσεων της εταιρείας
  • Σύνταξη και υποβολή των μηνιαίων δηλώσεων παρακρατούμενων φόρων και των δηλώσεων Φ.Π.Α.
  • Εκτέλεση όλων των διαδικαστικών θεμάτων που αφορούν το τμήμα λογιστηρίου των πελατών μας (επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες, συμφωνίες πελατών – προμηθευτών κτλ)
  • Συμμετοχή σε διαδικασίες reporting
  • Υποστήριξη στα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, όπου απαιτείται
  • Μετακίνηση στην έδρα των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος πρέπει να διαθέτει
  • Προϋπηρεσία από 2 έως 5 έτη σε αντίστοιχη θέση σε συμβουλευτικές εταιρείες ή λογιστήρια ανώνυμων εταιρειών
  • Πτυχίο Οικονομικής Σχολής της Ελλάδος ή ισότιμου αλλοδαπού ιδρύματος με ειδίκευση στα Οικονομικά ή την Λογιστική
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος στη Λογιστική και Σεμινάρια Φορολογίας θα συνεκτιμηθούν
  • Πολύ καλή γνώση του MS Office, κυρίως Excel και Word
  • Ικανότητα εκτέλεσης εργασιών σε καθορισμένα χρονοδιαγράμματα
  • Γνώση λογιστικών συστημάτων ERP
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα του υποψηφίου.
  • Κάλυψη εξόδων κίνησης από και προς τους πελάτες.