Η Θέση εργασίας έχει καλυφθεί

Senior Software Test Engineer

Κατηγορία: Πληροφορική - Προγραμματιστές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: COSMOS OFFICES
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Για την περαιτέρω στελέχωση των γραφείων μας στην Θεσσαλονίκη αναζητούμε Senior Software Test Engineer που θα εργαστούν στα τμήματα μεγάλων και μακροπρόθεσμων έργων.

Τα καθήκοντα σας:
  • Σχεδιασμός, υλοποίηση και συντήρηση αυτοματοποιημένων σεναρίων ελέγχου
  • Χρήση state-of-the-art τεχνολογιών Test Automation
  • Εκτέλεση, αξιολόγηση και αναφορά αυτοματοποιημένων σεναρίων ελέγχου
  • Εφαρμογή Behavior- και Test-driven development
  • Ενσωμάτωση των αυτοματοποιημένων σεναρίων ελέγχου σε τεχνολογίες Continuous Integration (π.χ. Jenkins, Bamboo, TFS)
  • Συνεργασία με την ομάδα ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ολοκληρωμένες σπουδές ηλεκτρολόγων μηχανικών & μηχανικών υπολογιστών, πληροφορικής ή αντίστοιχες σχολές πανεπιστημίου
  • Μακροχρόνια εργασιακή εμπειρία σε Software Testing, ειδικά σε Test Automation
  • Ανεξάρτητη και αυτόνομη εργασία
  • Team work και επικοινωνιακές δεξιότητες, προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πολύ καλά αγγλικά (επιθυμητά άλλα όχι απαραίτητα τα γερμανικά)

Παροχές

  • Ελκυστικό περιβάλλον εργασίας σε μια διεθνή ομάδα
  • Ανταγωνιστική αμοιβή πάνω από το μέσο όρο της αγοράς συν επιπλέον παροχές
  • Συνεχής εξέλιξη μέσω εσωτερικών και εξωτερικών εκπαιδεύσεων
  • Εξαιρετικές προοπτικές για την προσωπική σας ανάπτυξη
  • Team events και συμμετοχές σε διεθνή συνέδρια
Λίγα λόγια για εμάς
Η Comquent ΜΕΠΕ είναι μια εταιρεία πληροφορικής και δραστηριοποιείται στους τομείς Software Development, Software Test Automation, Quality Management, καθώς και Continuous Integration & Continuous Delivery. Επιπλέον, παρέχει συμβουλευτικές υπηρεσίες και εκπαιδεύσεις σε θέματα ανάπτυξης και διασφάλιση ποιότητας λογισμικού.

Η εταιρία δραστηριοποιείται στην γερμανική αγορά και εδρεύει στο συγκρότημα γραφείων «Cosmos Offices» (περιοχή Mediterranean Cosmos) στη Θεσσαλονίκη.

Είναι αυτονόητο ότι θα τηρηθεί πλήρης εχεμύθεια.