Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/04/2021

Ασφαλιστικός Υπάλληλος

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία μεσιτών - ασφαλίσεων επεκτείνεται και αναζητά Στέλεχος για το τμήμα Ζωής και Υγείας.

Περιγραφή θέσης:

  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση αιτημάτων ασφάλισης
  • Εξυπηρέτηση πελατολογίου
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (έκδοση προσφορών,αιτήσεων, συμβολαίων, αποζημιώσεων)
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρίες για ορθή διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών
  • Αξιοπρεπής και ευέλικτη προσωπικότητα σύμφωνα με τις απαιτήσεις της συγκεκριμένης εργασίας

Προσοχή: Απαραίτητη προϋπόθεση η ενεργή κάρτα ανεργίας, γιατί η πρόσληψη θα γίνει μέσω προγράμματος ΟΑΕΔ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενεργή Κάρτα Ανεργίας
  • Ηλικία από 30 έως 45 ετών
  • Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή ικανότητα
  • Άψογη χρήση ελληνικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Φιλικό πνεύμα συνεργασίας
  • Επιθυμητή εμπειρία στον ασφαλιστικό χώρο
  • Θα προτιμηθούν ενδιαφερόμενοι από το Δήμο Ευόσμου - Κορδελιού και όμορους δήμους.

Παροχές

  • Έμμισθη σχέση
  • Πλήρης απασχόληση και ασφάλιση
  • Δυνατότητα συμμετοχής στο ομαδικό ασφαλιστηρίο ζωής και υγείας της Infomax
  • Διαρκής και πλήρη επιμόρφωση
  • Δυνατότητα εξέλιξης