Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/3/2021

Υπεύθυνος Πωλήσεων (Χημικός ή Τεχνολόγος Τροφίμων)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Συμβουλευτική εταιρεία που δραστηριοποιείται στην βιομηχανία τροφίμων, με βασικότερο προσανατολισμό στην αγορά του κρέατος, αναζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων.

Οι τομείς δραστηριοποίησης της εταιρίας είναι:

  • Συστήματα διασφάλισης ποιότητας, εκπαίδευση προσωπικού, υποστήριξη των λειτουργιών
  • Εκπόνηση ολοκληρωμένων επιχειρηματικών σχεδίων – ένταξη σε επιδοτούμενα προγράμματα
  • Σχεδιασμός καινοτόμων προϊόντων, πατέντες, προϊόντα ΠΟΠ-ΠΓΕ
  • Σχεδιασμός και υποστήριξη παρασκευασμάτων κρέατος και προϊόντων με βάση το κρέας
  • Σχεδιασμός και κατασκευή βιομηχανιών και καταστημάτων κρέατος και μαζικής εστίασης

Καθήκοντα θέσης

  • Ανάλυση και κατανόηση απαιτήσεων του πελάτη
  • Προετοιμασία προϊόντων και παρουσίασή τους στον πελάτη
  • Εύρεση νέου πελατολογίου
  • Επικοινωνία και ανάπτυξη του υπάρχοντος πελατολογίου της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επικοινωνιακά προσόντα, γνώσεις & εμπειρία σε πωλήσεις, η ενασχόληση του στον χώρο (βιομηχανία κρέατος – μαζικής εστίαση) θα θεωρηθεί σαν πλεονέκτημα
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Κτηνίατρος, Χημικός, Γεωπόνος, Τεχνολόγος Τροφίμων ή παρεμφερούς αντικειμένου σπουδών
  • Μεταπτυχιακός τίτλος συναφή με την τεχνολογία κρέατος θα εκτιμηθεί
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον ένα έτος
  • Άνεση στην επικοινωνία και στη συνεργασία
  • Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο με τα προσόντα και την αποτελεσματικότητα
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό κλάδο
  • Τεχνογνωσία στο τομέα των τροφίμων