Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/05/2020

Export Sales Assistant – Customer Support

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Digital Agency αναζητά Export Sales Assistant – Customer Support Rep για το γραφείο της Θεσσαλονίκης. Ο υποψήφιος που θα επιλεγεί θα αναλάβει την διαχείριση του υφιστάμενου πελατολογίου και την ανάπτυξη νέου σε υπηρεσίες της εταιρείας που διαθέτει στην παγκόσμια αγορά με online πωλήσεις. Η θέση αφορά πλήρες ωράριο εργασίας.

Αρμοδιότητες
  • Δημιουργία νέων ευκαιριών πώλησης χρησιμοποιώντας υπάρχοντα και δυνητικά δίκτυα πελατών
  • Λύσεις για τη βελτίωση της απόδοσης των πωλήσεων και εντοπισμός ευκαιριών ανάπτυξης
  • 1st level support σε ερωτήματα/ απορίες πελατών μέσω email, τηλεφώνου και live chat και παροχή λύσεων σε πιθανά προβλήματα
  • Αναφορά σχετικά με την κατάσταση των συναλλαγών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε on line πωλήσεις
  • Εμπειρία σε πωλήσεις application ή software (θα θεωρηθεί προσόν)
  • Εμπειρία σε πωλήσεις εκτός Ελλάδος (θα θεωρηθεί προσόν)
  • Άριστος χειρισμός της αγγλικής γλώσσας (σε προφορικό και γραπτό επίπεδο)
  • Επιπλέον ξένες γλώσσες (θα εκτιμηθούν)
  • Άριστη γνώση και χειρισμός Η/Υ και ευχέρεια στην εκμάθηση software και online CMS
  • Εμπειρία σε social media - digital marketing & business development

Personal Skills

  • Ευχέρεια στην επικοινωνία και στις διαπροσωπικές σχέσεις & πελατοκεντρική αντίληψη
  • Μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Άριστες αναλυτικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα αναγνώρισης προβλημάτων και πιθανών τρόπων επίλυσης τους
  • Δημιουργικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που ταιριάζουν στις δεξιότητες του υποψηφίου
  • Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης