Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/02/2021

Digital Marketing Specialist

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η 3ds εταιρία παροχής υπηρεσιών εφαρμογών internet, mobile application και digital marketing αναζητά Digital Marketing Specialist.

Η θέση απαιτεί άριστη γνώση και προϋπηρεσία στο Digital Marketing και την ανάλυση στατιστικών στοιχείων.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Προγραμματισμός και κοινοποίηση social media περιεχομένου
  • Επικοινωνία με τον πελάτη για την πορεία των ενεργειών και προτάσεις βελτιστοποίησης
  • Δημιουργία PPC campaigns σε Google Ads, Facebook Ads , Linkedin
  • Καθημερινή παρακολούθηση των διαφημιστικών καμπανιών
  • Testing & optimization στα biddings όταν κρίνεται απαραίτητο
  • Στήσιμο και αποστολή newsletter σύμφωνα με το πλάνο ενεργειών που έχει συμφωνηθεί
  • Αναζήτηση και ανάλυση keywords για πιθανές στοχεύσεις
  • Ανάλυση απόδοσης των διαφημιστικών καμπανιών και προτάσεις βελτιστοποίησης
  • Δημιουργία και παρουσίαση μηνιαίων στατιστικών στο Data Studio

Απαραίτητα Προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να έχει αποδεδειγμένη εμπειρία 1- 2 ετών και να είναι Performance oriented, με καλή αντίληψη της σχέσης advertising spend και ROI.
  • Πτυχίο Marketing ή Πληροφορικής
  • Προϋπηρεσία 2 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Πιστοποίηση σε Google AdWords & Αnalytics
  • Άριστη γνώση του Business Manager Facebook & Instagram
  • Άριστη γνώση του Google Data Studio
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων
  • Άριστη γνώση διαχείρισης λογαριασμών social media
  • Ικανότητες συγγραφής κειμένων
  • Δημιουργικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Επιθυμητή γνώση των Αdobe Photoshop, Illustrator
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που ταιριάζουν στις δεξιότητες του υποψηφίου
  • Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης