Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/07/2021

Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός ΑΕΙ/ΤΕΙ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΙΕΡΙΑ | ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Ηλεκτρολόγος - Μηχανολόγος Μηχανικός (ή άλλου τομέα συναφούς αντικειμένου), από τεχνική εταιρεία στην Κατερίνη, η οποία δραστηριοποιείται στο σχεδιασμό, τις μελέτες και την κατασκευή εγκαταστάσεων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας.

Στο πλαίσιο της διεύρυνσης των δραστηριοτήτων της, η εταιρεία αναζητά έναν μηχανικό για θέση πλήρους απασχόλησης (προαιρετικά με εμπειρία), ο οποίος θα αναλάβει ένα ευρύ φάσμα καθηκόντων σχετικά με τα φωτοβολταϊκά έργα, αναλόγως των προσόντων και της εμπειρίας του.

Πιθανά ενδεικτικά καθήκοντα (ανάλογα με την εμπειρία και τα προσόντα):

  • Σχεδιασμός (AutoCAD) και Μελέτες Φ/Β Έργων
  • Οικονομοτεχνική Ανάλυση
  • Επικοινωνία με Προμηθευτές - Συνεργάτες - Τεχνικούς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Μηχανικού (Μηχανολόγου, Ηλεκτρολόγου ή συναφούς αντικειμένου) ΑΕΙ - ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως)
  • Καλή Γνώση Σχεδιαστικού Προγράμματος AutoCAD
  • Γνώση Σχεδιαστικού Προγράμματος SolidWorks (προαιρετικά, θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη Γνώση Η/Υ και MS Office (Word, Excel)
  • Καλή Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Επικοινωνιακές Δεξιότητες
  • Ομαδικό Πνεύμα

Παροχές

  • Δυνατότητα εξέλιξης