Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/11/2021

Τεχνικός Τηλεπικοινωνιών - Field Telecom Engineer (ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ)

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από κατασκευαστική εταιρεία με έργα στην Ελλάδα και την Γερμανία  ζητείται Τεχνικός Εγκαταστάσεων Τηλεπικοινωνιών για το τμήμα τηλεπικοινωνιακών έργων (τμήμα κατασκευής έργων κινητής τηλεφωνίας)

Ο υποψήφιος θα είναι μέλος ομάδας  τεχνικών/εναεριτών που θα διεκπεραιώνει έργα σε σταθμούς κινητής τηλεφωνίας στην Γερμανία (περιοχή Dusseldorf, North Rhine-Westphalia) .

(υπάρχουν ανοιχτές θέσεις : επικεφαλής ομάδας (team leader), τεχνικός, εναερίτης)

Αρμοδιότητες:
  • Εγκατάσταση και ενεργοποίηση Τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού (Antennas, RRU, BBU, Fiber optic, DC Cable) σε εγκαταστάσεις κεραιών κινητής τηλεφωνίας
  • Εγκατάσταση και ενεργοποίηση MW Links
  • Εγκατάσταση καλωδίων -μετρήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • ​Εμπειρία σε εγκαταστάσεις τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού- κεραιών κινητής τηλεφωνίας.
  • Εμπειρία εναερίτη επιθυμητή

Δεκτές αιτήσεις και από υποψήφιους χωρίς εμπειρία για απασχόληση στην Ελλάδα (υπάρχουν και θέσεις για νέους χωρίς εμπειρία με διάθεση να εξειδικευτούν σε ένα δυναμικό κλάδο όπως είναι οι τηλεπικοινωνίες)

Παροχές

  • Πολύ καλός/ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Δυνατότητα για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σύγχρονο αντικείμενο όπως είναι η τεχνολογία 4G και 5G στις εγκαταστάσεις δικτύων και κινητής τηλεφωνίας
  • Συμμετοχή των υπαλλήλων σε εκπαίδευση και πιστοποίηση σε σχέση με τον τηλεπικοινωνιακό εξοπλισμό

Υπάρχουν θέσεις εργασίας τόσο στην Γερμανία όσο και στην Ελλάδα (η εταιρεία έχει έργα στην Γερμανία και στην Ελλάδα)