Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2022

Τεχνικός Laptop - Κινητών - Η/Υ

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία ired, μια διαρκώς αναπτυσσόμενη τεχνολογική εταιρεία, η οποία έχει καθιερωθεί τα τελευταία χρόνια στις συνειδήσεις των καταναλωτών, αναζητά νέους συνεργάτες ως Τεχνικούς για Laptops, Κινητά & Η/Υ στο τεχνικό τμήμα του καταστήματος της στην Θεσσαλονίκη.

Καθήκοντα :

Η θέση αναφέρεται σε τεχνικό επισκευής iPhone, iPad, Mac, καθώς και σε λοιπά smartphone, tablets και Η/Υ

Αρμοδιότητες:

Επιδιόρθωση / Επισκευή βλαβών Hardware και Software
Άριστη ικανότητα διάγνωσης και επίλυσης βλαβών
Άριστη γνώση συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης iPhone, smartphone, tablet, Mac και PC
Άριστη τεχνική κατάρτιση σε προϊόντα, υπηρεσίες και λύσεις πληροφορικής
Καλή γνώση δικτύων, λειτουργικών συστημάτων και εφαρμογών για εγκατάσταση, αναβάθμιση και setup

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο στο κλάδο της τεχνολογίας ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Απαιτούμενη προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Επιθυμητή γνώση Αγγλικών
  • Επαγγελματισμός, συνέπεια προθυμία και υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και οργανωτικότητα
  • Επικοινωνιακός και με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
  • Επιθυμία για απόκτηση νέων γνώσεων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Εργασία σε σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Διαρκής υποστήριξη