Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/4/2021

Σχεδιαστής - Μηχανολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΠΛΗΡΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Σχεδιαστής - Μηχανολόγος Μηχανικός από Ανώνυμη Εταιρεία στη ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου Θεσσαλονίκης.

O ρόλος σας θα είναι να σχεδιάζετε νέα μοντέλα και να επανασχεδιάζετε τα παλαιότερα προς βελτίωση.

Κύρια καθήκοντα:
  • Σχεδιασμός των προϊόντων και των εξαρτημάτων τους.
  • Σχεδιασμός προσφορών.
Συμπληρωματικά καθήκοντα:
  • Αναζήτηση προτάσεων που θα βελτιστοποιήσουν τη λειτουργικότητα των προϊόντων μας
  • Έρευνα και προτάσεις για χρήση/αντικατάσταση υλικών

Απαραίτητα Προσόντα

Προϋποθέσεις:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού Άριστη γνώση Solid Works (sheet metal)
  • Άριστη γνώση υπολογιστών (MS OFFICE)
  • Άριστη γνώση δεύτερης γλώσσας (Αγγλικά)
  • Διάθεση για εργασία
  • Προσήλωση στην εφαρμογή κανόνων και διαδικασιών
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός

Θα εκτιμηθούν:

  • Κάτοικος δυτικής Θεσσαλονίκης
  • Κάτοχος οχήματος ΙΧ

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες εγκαταστάσεις
  • Σταθερότητα, που προσφέρει μια εταιρεία με πορεία πάνω από 60 χρόνια ιστορίας