Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/02/2021

Πωλητής / Πωλήτρια

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ΘΡΕΨΙΣ “A-Ω” Μ. ΕΠΕ, εταιρεία Παραδοσιακών και Βιολογικών Προϊόντων, με όραμα τη διάδοση της Θεραπείας μέσω της Τροφής, ζητά να ενισχύσει την ομάδα της και να προσλάβει:

Πωλητή – Πωλήτρια με έδρα την Αττική.

Κύριες αρμοδιότητες :

  • Ανάπτυξη του δικτύου πωλήσεων περιοχών της Αττικής κυρίως στην αγορά των βιολογικών καταστημάτων, καταστημάτων με εξειδικευμένα προϊόντα κλπ. - Εύρεση νέων πελατών, υλοποίηση συμφωνίας συνεργασίας, λήψη παραγγελίας.
  • Ανάπτυξη των υπαρχόντων πελατών, νέοι κωδικοί, λήψη παραγγελίας.
  • Επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση εξελίξεων αγοράς, ενέργειες ανταγωνισμού, διαχείριση παραπόνων πελατών και ενημέρωση της διοίκησης

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα :

  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση του κλάδου (καταναλωτικών προϊόντων και τροφίμων)
  • Απόφοιτος τουλάχιστον δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Microsoft Office (excel, power point ) και Αγγλικών
  • Ισχυρή επικοινωνιακή και διαπραγματευτική ικανότητα
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου
  • Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν εκπληρωμένες τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.

Επιπλέον προσόντα που θα εκτιμηθούν :

  • Γνώσεις διατροφής και παρακολούθηση νέων τάσεων και εξελίξεων σχετικά με τη διατροφή
  • Θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν η γνώση και οι πολύ καλές σχέσεις με πελάτες από την αγορά των βιολογικών καταστημάτων, delicatessen, οπωροπωλεία, επιλεγμένα καταστήματα παραδοσιακών προϊόντων.
  • Θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν απόφοιτος τριτοβάθμιας εκπαίδευσης .
  • Θα θεωρηθεί σημαντικό προσόν η εμπειρία διαχείρισης ομάδας πωλήσεων .

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει:
  • Μηνιαίο μισθό & ασφάλιση
  • Ποσοστά, bonus