Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/3/2018

Τεχνικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Βιομηχανία επίπλων στη ΒΙ.ΠΕ Σίνδου Θεσσαλονίκης, αναζητά Τεχνικό/Υπεύθυνο Συντήρησης, με κύρια αρμοδιότητα  την εύρυθμη λειτουργία των μηχανημάτων παραγωγής και του εξοπλισμού του εργοστασίου.

Αρμοδιότητες

  • Άμεση επιδιόρθωση βλαβών που προκύπτουν κατά την παραγωγική διαδικασία
  • Προγραμματισμός και εκτέλεση  περιοδικών εργασιών συντήρησης
  • Τήρηση αρχείου συντηρήσεως μηχανημάτων στα πρότυπα του  ISO : 9001

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ Μηχανολογίας,  Αυτοματισμού ή άλλου συναφούς αντικειμένου
  • Ικανότητα ανάγνωσης ηλεκτρολογικών σχεδίων
  • Καλή χρήση αγγλικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στην χρήση του Η/Υ

Επιθυμητά προσόντα

  • Εμπειρία σε ξυλουργικά μηχανήματα CNC και πνευματικά συστήματα
  • Εξοικείωση με πληροφοριακό σύστημα ERP

Παροχές

  • Σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρης απασχόλησης με σταθερό μισθό
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας