Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/5/2022

Βοηθ. Μάγειρα

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΗΞΟΥΡΙ | ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εκ μέρους πελάτη με 5* ξενοδοχείο  στο Ληξούρι, Κεφαλονιάς επιθυμούμε να προσλάβουμε γ' μάγειρες με προϋπηρεσία σε εστιατόριο -κουζίνα, που θα βοηθά στην προετοιμασία νόστιμων πιάτων στην κουζίνα. Θα επιτελείτε καθημερινές εργασίες στην κουζίνα, όπως το στήσιμο των πάγκων εργασίας και των υλικών, ώστε να είναι δυνατή η παρασκευή του φαγητού σύμφωνα με τις συνταγές, από 1η Μαϊου έως τον Οκτώβριο 2022.

Αρμοδιότητες

Τήρηση της λίστας προετοιμασίας που δημιουργούν οι σεφ
Επισήμανση και αποθήκευση όλων των υλικών σε ράφια
Μέτρηση της ποσότητας υλικών και καρυκευμάτων που θα χρησιμοποιηθούν στη μαγειρική
Προετοιμασία των υλικών μαγειρικής, πλένοντας και τεμαχίζοντας λαχανικά, κόβοντας κρέας, κ.λπ.
Ανάληψη βασικών καθηκόντων μαγειρικής, όπως βράσιμο διαφόρων ειδών σάλτσας, ζεμάτισμα φαγητού, κ.λπ.
Παρασκευή απλών πιάτων, όπως σαλάτες, ορεκτικά, κ.λπ.
Διατήρηση καθαρής και τακτοποιημένης κουζίνας.
Διασφάλιση κατάλληλης αποθήκευσης όλων των τροφίμων και άλλων ειδών
Συμμόρφωση με τις διατροφικές οδηγίες και τους κανόνες υγιεινής
Επιτέλεση άλλων καθηκόντων της κουζίνας, εφόσον ανατεθούν

Πλήρες ωράριο εργασίας, 8-9 ώρες

Παρακαλώ οι άμεσα ενδιαφερόμενοι να στείλουν το βιογραφικό τους με πρόσφατη φωτογραφία και θα ακολουθήσει συνέντευξη

Απαραίτητα Προσόντα

Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 2 χρόνια

Γνώση των κανόνων υγείας και ασφάλειας σε μια κουζίνα

Επιδεξιότητα και ικανότητα χειρισμού εργαλείων κοπής και σκευών κουζίνας

Ομαδικό πνεύμα και καλές δεξιότητες επικοινωνίας

Υπομονή και ικανότητα διατήρησης θετικής στάσης σε συνθήκες πίεσης
Πολύ καλή φυσική κατάσταση και αντοχή

Επιθυμητό Απολυτήριο λυκείου ή ισοδύναμο.

Η εκπαίδευση σε Σχολή Μαγειρικής θα θεωρηθεί πλεονέκτημα

Παροχές

Πακέτο αποδοχών, 900-1100€/μήνα
Εξέλιξη σταδιοδρομίας
Καλές συνθήκες εργασίας
Καθημερινή διατροφή Διαμονή
Διατίθεται Διαμονή
Πλήρης ασφάλιση και επιδόματα