Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Μηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΕΥΚΑΡΠΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εμπορική - παραγωγική εταιρεία οργάνων παιδικής χαράς και αθλητικού εξοπλισμού με έδρα τη Θεσσαλονίκη ζητά Μηχανικό πωλήσεων ΑΕΙ / ΤΕΙ, προκειμένου να στελεχώσει το τμήμα πωλήσεων.

Θέση πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση αιτημάτων πελατών και σύνταξη οικονομοτεχνικών προσφορών
  • Ανάπτυξη πελατολογίου και πωλήσεων
  • Επικοινωνία με αντίστοιχους εκπροσώπους των Δημόσιων/Ιδιωτικών Φορέων
  • Σύνταξη Μελετών και διαμόρφωση τεχνικών προδιαγραφών/σχεδίων/κατόψεων
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ  Μηχανικού
  • Πτυχίο Πολυτεχνικής Σχολής
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πολύ καλή γνώση AutoCad
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Επιθυμητές ενδεχόμενες γραφιστικές γνώσεις
  • Οργανωτικές ικανότητες και δυνατότητα εργασίας σε ομάδες
  • Όρεξη για μάθηση, πρωτοβουλία και καινοτομία
  • Οι άνδρες υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις

Παροχές

  • Πλήρης Απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών (Σταθερός Μισθός + Bonus Πωλήσεων και Απόδοσης)
  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας
  • Ευρεία προοπτική εξέλιξης

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα.