Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/6/2023

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η DS Smith, πολυεθνική εταιρεία, ηγέτης στην ελληνική αγορά συσκευασίας αναζητά Ηλεκτρολόγο Μηχανικό βάρδιας για τo εργοστάσιο στην ΒΙ.ΠΕ. Σίνδου στην Θεσσαλονίκη

Ο υποψήφιος που θα αναλάβει την θέση θα ανήκει στο τμήμα Ηλεκτρολογικής Συντήρησης τους εργοστασίου και θα έχει την ευθύνη της συντήρησης, επισκευής και εγκατάστασης των ηλεκτρολογικών και ηλεκτρονικών σημείων των μηχανών, καθώς επίσης και όλων των ηλεκτρικών εγκαταστάσεων του Εργοστασίου.

Κύριες Αρμοδιότητες:
  • Υπεύθυνος για την εξασφάλιση της καλής λειτουργίας του ηλεκτρολογικού/ηλεκτρονικού εξοπλισμού των παραγωγικών μονάδων
  • Συμμετέχει στις τακτικές συντηρήσεις, στην βελτίωση και εκσυγχρονισμό των εγκαταστάσεων
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα τμήματα για την επίλυση βλαβών κατά την παραγωγική διαδικασία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άδεια Ηλεκτρολόγου Μηχανικού Α΄ Τάξης
  • Καλή γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ (θα προσμετράει θετικά).
  • 3ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση κλασικού αυτοματισμού, ρυθμιστών στροφών
  • Η γνώση προγραμματισμού PLC θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Ευελιξία και ικανότητα εργασίας υπό πίεση, με προσήλωση στην ακρίβεια και λεπτομέρεια
  • Ομαδικό πνεύμα θέληση για συνεχή μάθηση και ανάπτυξη.
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας
  • Επιπρόσθετες παροχές
  • Δυνατότητες εξέλιξης