Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/04/2021

Υπεύθυνος Αποθήκης - Πωλητής Ανταλλακτικών Αυτοκινήτων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Εταιρεία ανταλλακτικών αυτοκινήτων με έδρα στην Γλυφάδα ζητά Υπεύθυνο Αποθήκης - Πωλητή Ανταλλακτικών Αυτοκινήτων.

Αρμοδιότητες

  • Παραλαβή και καταμέτρηση προϊόντων αποθέματος αποθήκης
  • Καθημερινή Έκδοση δελτίων αποστολής υλικών
  • Προετοιμασία και ολοκλήρωση παραγγελιών προς παράδοση σύμφωνα με το πρόγραμμα
  • Διεξαγωγή ελέγχων αποθεμάτων στην αποθήκη και στις αποθήκες των υποκαταστημάτων της εταιρίας.
  • Αποστολή ανταλλακτικών
  • Παραγγελίες υλικών
  • Μεταφορά και τακτοποίηση ανταλλακτικών στα ράφια
  • Καθημερινός έλεγχος για τυχόν ελλείψεις ανταλλακτικών & αναφορά οποιονδήποτε διαφορών
  • Έλεγχος δελτίων αποστολής και παράδοση στο λογιστήριο για τιμολόγηση
  • Έχει την ευθύνη για τα κλειδιά και το ασφαλές κλείσιμο της αποθήκης και δεν πρέπει να εξουσιοδοτεί άλλους για την εκπλήρωση των καθηκόντων αυτών. Επίσης, πρέπει να φροντίζει ώστε η αποθήκη να μην παραμένει χωρίς παρακολούθηση όταν είναι ανοιχτή.
  • Διασφάλιση της καθαριότητας και της τακτοποίησης του χώρου αποθήκης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Γνώσεις στο χώρο της βελτίωσης αυτοκινήτων
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε θέση αποθηκάριου
  • Γνώση Office, ERP (κατά προτίμηση SOFTONE) και συστημάτων αποθεμάτων
  • Εξοικείωση με τις μοντέρνες πρακτικές και μεθόδους αποθήκευσης
  • Καλές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα άρσης αντικειμένων
  • Απολυτήριο λυκείου

Παροχές

  • Μισθός
  • Ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας