Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/2/2021

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας ως Βοηθός Λογιστή, σε καταξιωμένη βιομηχανική και εμπορική εταιρία, όπου θα μπορείτε να εξελιχθείτε επαγγελματικά και προσωπικά και θα εργάζεστε σε σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Βοηθού Λογιστή.

Αρμοδιότητες & καθήκοντα:

  • Διενέργεια λογιστικών καταχωρήσεων
  • Παρακολούθηση λογαριασμών πελατών και ισοζύγια προμηθευτών
  • Έλεγχος συμφωνία & σύνταξη των εντύπων ΦΠΑ, παρακρατούμενων φόρων, VIES, INTRASTAT κ.α.
  • Έλεγχος συμφωνιών, τραπεζικών συναλλαγών και ταμειακών ροών
  • Έλεγχος εισπράξεων και πληρωμών

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ Λογιστικής, Χρηματοοικονομικής
  • Προϋπηρεσία 3-5 έτη σε θέση Λογιστηρίου, σε βιομηχανική εμπορική εταιρεία ή λογιστικό γραφείο
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων ERP εμπορικής διαχείρισης, CRM.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας και εμπορικής ορολογίας, απαραίτητη

Προσωπικά Χαρακτηριστικά/Ικανότητες:

  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια

Παροχές

Παροχές
  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας