ΠΟΛΕΙΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΚΩΣ ΚΕΡΚΥΡΑ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΠΑΤΡΑ ΜΥΚΟΝΟΣ ΒΟΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΑΒΑΛΑ ΧΑΛΚΙΔΑ ΧΑΝΙΑ ΘΑΣΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΛΑΡΙΣΑ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ εμφάνιση περισσότερων εμφάνιση λιγότερων

Web Designer/Developer | E-shop manager

Κατηγορία: Πληροφορική - Προγραμματιστές
Απασχόληση: Πλήρης
Πόλη: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία με ιατρικά είδη αναζητά Web Designer | E-shop manager για την δημιουργία και διαχείριση eshop & website.

Ο υποψήφιος θα αναλάβει τη βέλτιστη, υλοποίηση & διαχείριση των εταιρικών website & eshop. Θα κληθεί να αναπτύξει website και eshop, χρησιμοποιώντας δημοφιλή cms ή προτείνοντας δική του λύση, με γνώμονα την σύγχρονη και πλήρη δυνατοτήτων λειτουργία τους. Επίσης θα διαχειρίζεται τα παραπάνω μετά το πέρας της δημιουργίας τους.

Αρμοδιότητες

Δημιουργία ιστοσελίδων & eshop μέσω δημοφιλών cms (Wordpress, Opencart, CS cart, Magento κλπ. ή custom)
Δημιουργία γραφιστικών & banner για τις ιστοσελίδες
Διαχείριση των ιστοσελίδων σε καθημερινή βάση, διόρθωση σφαλμάτων,
Customer support

Απαραίτητα Προσόντα

Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης Marketing, Επικοινωνίας, Πληροφορικής ή συναφούς κλάδου
Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
Γνώσεις δημιουργίας/διαχείρισης ιστοσελίδων & eshop (portfolio θα εκτιμηθεί)
Γνώσεις προγραμμάτων γραφιστικής και επεξεργασίας εικόνας και βίντεο
Προϋπηρεσία σε θέση customer support
Επιθυμητή γνώση HTML & CSS
Επιθυμητή γνώση διαχείρισης web hosting panels (Plesk/CPanel)
Φαντασία, δημιουργική σκέψη και ομαδικότητα

Παροχές

Μόνιμη και σταθερή εργασία
Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας;
Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.
ΕΓΓΡΑΦΗ

Σε περίπτωση που έχετε ήδη κάνει εγγραφή, κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε.
Μόνο στο JobFind.gr λαμβάνετε ενημέρωση μόλις η εταιρεία διαβάσει το Βιογραφικό σας!