Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/5/2021

IT Manager

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Σας ενδιαφέρει να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε μια καταξιωμένη εταιρεία, ηγέτιδα στον κλάδο της και με μεγάλη ιστορία, πολύ καλά οργανωμένη με δομές και συστήματα? Έχετε πάθος με την πληροφορική και την τεχνολογία και την εξυπηρέτηση εσωτερικών πελατών? Σας αρέσει να στήνετε νέα projects, να δημιουργείτε και να εξελίσσεστε διαρκώς? Τότε αυτή η θέση του IT Manager είναι για εσάς!!

Αρμοδιότητες
  • Διοίκηση και ανάπτυξη των μελών της ομάδας ΙΤ
  • Διαχείριση και εποπτεία θεμάτων τεχνολογίας της κεντρικής εταιρίας, των υποκαταστημάτων και των χρηστών
  • Διαχείριση των συστημάτων πληροφορικής και παροχή λύσεων, ανάπτυξη του software της εταιρίας
  • Ανάλυση διαδικασιών με κατανόηση τεχνικών προβλημάτων και λύσεων, βελτιστοποίηση και περαιτέρω αυτοματοποίηση των επιχειρηματικών διαδικασιών
  • Ευθύνη και εποπτεία της εύρυθμης λειτουργίας του server και του hardware της εταιρίας
  • Ευθύνη και εποπτεία της σωστής διαχείρισης των αιτημάτων των χρηστών
  • Υποστήριξη και εποπτεία της λειτουργίας του web site της εταιρίας
  • Ηγείται όλων των νέων IT Projects της εταιρίας
  • Άριστη συνεργασία με εξωτερικούς και εσωτερικούς συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία & γνώσεις:
  • Πτυχίο BSc/MSc Πληροφορικής
  • Εργασιακή εμπειρία περίπου 5-7 ετών σε οργανωμένο τμήμα ΙΤ και σε αντίστοιχες αρμοδιότητες
  • Εμπειρία και γνώση των συστημάτων CRM, WMS, ERP, της δημιουργίας, της εφαρμογής, των τροποποιήσεων και της επιλογής για διαφορετικά μοντέλα/τμήματα
  • Εμπειρία σε θέματα ασφάλειας και προσωπικών δεδομένων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Αναλυτική και στρατηγική σκέψη
  • Εχεμύθεια, Ηθος και Επαγγελματισμός
  • Επιμέλεια, έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και όγκου δουλειάς
  • Ικανότητες Project Management
  • Γρήγορος τρόπος σκέψης και εργατικότητα

Παροχές

  • Υψηλό σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης