Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

03/12/2019

Υπεύθυνος E- commerce

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Υπεύθυνος E- Commerce από ηλεκτρονικό κατάστημα παιδικών ρούχων και ειδών βρεφανάπτυξης με έδρα στην Θεσσαλονίκη.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες :

  • Εφαρμογή E- commerce strategy με τη δημιουργία και διαχείριση περιεχομένου e shop
  • Εφαρμογή E- commerce marketing campaigns
  • Δημιουργία, εισαγωγή και επεξεργασίας προϊόντων
  • Διαχείριση της απόδοσης επισκεψιμότητας και πωλήσεων eshop
  • Αναβάθμιση CS- Card e shop πλατφόρμας
  • Γνώση και χρήση εφαρμογών Adobe Photoshop, Google Analytics, Google Ads
  • Καθημερινή διαχείριση accounts Skroutz & Best Price

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές σε σχετικό κλάδο Information Technology, Digital Marketing, E commerce
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός έτους σε περιβάλλον e-commerce, digital marketing, e-business, business consulting, marketing
  • Εμπειρία στην ανάλυση αναφορών πωλήσεων σε περιβάλλον e commerce
  • Άπταιστη χρήση εφαρμογών Microsoft Office
  • Άπταιστη γνώση Αγγλικών
  • Στρατηγική σκέψη, προσανατολισμός στο αποτέλεσμα, ομαδικότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές Αποδοχές
  • Ομαδικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και επαγγελματικής ανέλιξης