Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/10/2022

IT Support- Τεχνικός Πληροφορικής Η/Υ- Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρία στο χώρο της πληροφορικής και της τεχνολογίας, αναζητά προσωπικό για εργασία στο Τμήμα Πληροφορικής στην Αλεξανδρούπολη και συγκεκριμένα:

IT Support- Τεχνικός Πληροφορικής Η/Υ & Δικτύων (Κωδικός θέσης εργασίας: IT-2201)

Kύριες αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση- τεχνική υποστήριξη (ΗΥ, περιφερειακές συσκευές κλπ.)
  • Εγκατάσταση συστημάτων ασφαλείας
  • Επίλυση τεχνικών ζητημάτων εξοπλισμού
  • Υποστήριξη πελατών στην επίλυση τεχνικών θεμάτων
  • Επικοινωνία με εσωτερικά τμήματα της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΙΕΚ/ ΤΕΙ/ ΑΕΙ κατεύθυνσης Πληροφορικής- ή άλλο συναφές πεδίο/ αντικείμενο
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση για ένα (1) τουλάχιστον έτος
  • Άριστη γνώση από Hardware Η/Υ, Servers, εκτυπωτών, περιφερειακών, συσκευών δικτύων και φορολογικών μηχανισμών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Απαραίτητο για τους άνδρες η εκπλήρωση των στρατιωτικών υποχρεώσεων

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώσεις στους τομείς της τηλεφωνίας (κέντρα IP) και των ηλεκτρονικών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Γνώσεις και εμπειρία εγκατάστασης προγραμμάτων ERP κλπ
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας/ επικοινωνιακές/ οργανωτικές ικανότητες
  • Διάθεση εργασίας και εξυπηρέτησης για την επίλυση των προβλημάτων των πελατών
  • Δίπλωμα οδήγησης IX
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η εμπειρία σε ανάλογη θέση εργασίας

Παροχές

  • Μισθός αναλόγως των προσόντων
  • Πλήρης ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτική εξέλιξης