Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/10/2022

Barista & Coffee Specialist - Boutique Nespresso (Γλυφάδα)

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΓΛΥΦΑΔΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού, αναζητά δυναμικούς υποψηφίους για την στελέχωση των θέσεων Coffee Specialist που αφορούν τη Boutique της Nespresso στη Γλυφάδα.

Πρόγραμμα εργασίας : Part -Time απασχόληση (6ώρο και 4ώρο), σε 5νθήμερη βάση (Δ - Κ) και σε ωράριο λειτουργίας καταστημάτων

Διάρκεια Σύμβασης: 6μηνη σύμβαση, με προοπτική επέκτασης

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:
  • Προσωποποιημένη Εξυπηρέτηση και Πώληση προϊόντων Nespresso που υπάρχουν στη Boutique
  • Ενημέρωση των πελατών και μελών του club για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Nespresso
  • Δειγματισμός espresso based συνταγών
  • Συμβολή στην επίτευξη ποιοτικών και ποσοτικών στόχων
  • Ενεργή συμμετοχή και τήρηση των εσωτερικών και εξωτερικών guidelines
  • Φροντίδα για τη διατήρηση των υψηλών προδιαγραφών της Boutique, σύμφωνα με τη πολιτική της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέση Barista
  • 1-2 χρόνια εμπειρία στην εξυπηρέτηση Πελατών και στις πωλήσεις B2C ή/και Β2Β
  • Απόφοιτοι ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και αξιολόγησης προτεραιοτήτων
  • Απόλυτος σεβασμός των κανόνων ασφαλείας

Παροχές

Πακέτο Αποδοχών:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικός και ευχάριστος χώρος εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης και απορρόφησης στο δυναμικό της εταιρείας