Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/01/2021

Brand Manager στην Αθήνα

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ελληνική βιομηχανία καταναλωτικών πελάτης μας, ζητεί να προσλάβει Brand Manager στην Αθήνα.

Αρμοδιότητες
  • Ανάλυση τοποθέτησης της μάρκας και των χαρακτηριστικών της στην αγορά και κατηγορία.
  • Συμβολή στη διαμόρφωση και προβολή του οράματος και της εταιρικής αποστολής.
  • Μετατροπή των χαρακτηριστικών της μάρκας σε σχέδια και στρατηγικές τοποθέτησης στην αγορά.
  • Δημιουργία αποδοχής για το όραμα του προϊόντος τόσο εσωτερικά όσο και σε συνεργασία με κύριους εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Ανάπτυξη στρατηγικών καθορισμού τιμής και τοποθέτησης προϊόντων.
  • Μετατροπή της στρατηγικής προϊόντος σε λεπτομερείς ενέργειες και διαδικασίες.
  • Ενεργή συμμετοχή στην ομάδα μάρκετινγκ που εργάζεται σε πρωτοβουλίες προώθησης της μάρκας.
  • Παρακολούθηση διανομής προϊόντων και αντιδράσεων των καταναλωτών και μέσα από τα social media.
  • Συμβολή στον σχεδιασμό καινοτόμων στρατηγικών ανάπτυξης.
  • Στενή συνεργασία με τις ομάδες R&D, Quality, Logistics κλπ για τη διασφάλιση γρήγορης κυκλοφορίας στην αγορά και παροχής βέλτιστων πόρων.
  • Σχεδιασμός κυκλοφορίας προϊόντων στην αγορά.
  • Τήρηση και έγκαιρη ενημέρωση όλων των αρχείων ενεργειών καθώς και του προϋπολογισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση όλων των πτυχών ενός επιτυχημένου προϊόντος καθ’ όλη τη διάρκεια ζωής του.
  • Ισχυρές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και διάθεση για σκληρή εργασία.
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας στα Ελληνικά και Αγγλικά.
  • Εμπειρία στον προσδιορισμό του εκάστοτε στοχευόμενου κοινού και στο σχεδιασμό αποτελεσματικών εκστρατειών.
  • Εξαιρετική κατανόηση του πλήρους μείγματος μάρκετινγκ, και ιδιαίτερα στα social media.

Βιογραφικά σημειώματα παρακαλείστε να υποβάλετε αναφέροντας τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε.

Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)