Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/10/2019

Πωλητές τεχνικών ειδών & υλικών επιπλοποιίας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Βογιατζόγλου Systems ΑΕ είναι μια μεγάλη εμπορική εταιρία εισηγημένη στο Χρηματιστήριο Αθηνών με ηγετική θέση στο χώρο εμπορίας και διανομής τεχνικών προϊόντων - ειδών D.I.Υ. και ενδιαφέρεται να προσλάβει Πωλητές τεχνικών ειδών & υλικών επιπλοποίας με έδρα την Θεσσαλονίκη και περιοχή ευθύνης Βόρεια Ελλάδα.

Καθήκοντα Υποψηφίου
  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου και είσπραξη οφειλών των πελατών.
  • Συνεχής υποστήριξη πελατολογίου (after sales / merchandising)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία και τεχνογνωσία σε τεχνικά είδη (είδη κιγκαλερίας –χρώματα - εργαλεία κλπ.) και υλικά επιπλοποίας (μεντεσέδες, οδηγοί συρταριών, μηχανισμοί ντουλάπας κλπ.)
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία πωλήσεων στον κλάδο της Παραδοσιακής Αγοράς. (Σιδηροπωλείο – Χρωματοπωλείο - Τεχνικά καταστήματα)
  • Χρήση Η/Υ και tablet για ηλεκτρονικές παραγγελιοληψίες.
  • Ισχυρά επικοινωνιακά προσόντα.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας.
  • Ισχυρό προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα & οργάνωση
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους).

Παροχές

  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και επιπλέον παροχές ανάλογες με την επίτευξη στόχων.
  • Η έδρα των κεντρικών γραφείων της εταιρίας βρίσκεται στο 12ο χιλ. Εθν. οδού Αθηνών - Λαμίας, Μεταμόρφωση ΤΚ 14451. Το παράρτημα Θεσσαλονίκης βρίσκεται στην οδό 26ης Οκτωβρίου 35, ΤΚ 54627 Θεσσαλονίκη.
Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα.