Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/03/2019

Υπεύθυνος Μισθοδοσίας

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΡΚΥΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η εταιρεία μας αναπτύσσεται και η ομάδα μας μεγαλώνει!

Είσαι έτοιμος να γίνεις μέλος της και να μοιραστείς το όραμά μας;

Αναπτυσσόμενη ξενοδοχειακή επιχείρηση που λειτουργεί σε μία ειδυλλιακή τοποθεσία στη Νοτιοανατολική Κέρκυρα, με δύο πολυτελή 5* συγκροτήματα, στο πλαίσιο της ενδυνάμωσης της ομάδας μας σε συνδυασμό με την επέκταση των δραστηριοτήτων μας, αναζητούμε προσωπικό για να καλύψει την παρακάτω θέση του Υπεύθυνου Μισθοδοσίας.

Βασικές αρμοδιότητες

  • Συγκέντρωση, επεξεργασία μισθολογικών στοιχείων και υπολογισμός μισθοδοσίας
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία, σύμφωνα με όσα ορίζει η εργατική νομοθεσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, μεταβολές, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες κλπ)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (ΕΡΓΑΝΗ, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ κλπ)
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)
  • Διαχείριση εργασιακών και ασφαλιστικών θεμάτων
  • Έκδοση μηνιαίων οικονομικών αναφορών (budgeting, reporting)
  • Επικοινωνία με εργαζόμενους και διαχείριση θεμάτων που απαιτούν επίλυση αποριών ή παροχή διευκρινίσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση στον ξενοδοχειακό κλάδο
  • Άριστη γνώση της Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χειρισμούκαι διαδικασιών ηλεκτρονικού συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού προγράμματος μισθοδοσίας (κατά προτίμηση EpsilonNetBusiness)
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης MS Office
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα, συνεργασία
  • Διαχείριση χρόνου κάτω από απαιτητικές συνθήκες εργασίας

Παροχές

  • Δυναμικό και εξελισσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Απασχόληση σε μία ξενοδοχειακή επιχείρηση που εφαρμόζει τα υψηλότερα standards φιλοξενίας
  • Απασχόληση αορίστου χρόνου

Οι υποψήφιοι που πληρούν της αναγραφόμενες στην αγγελία προϋποθέσεις, θα περάσουν στην επόμενη φάση της διαδικασίας επιλογής και θα κληθούν από το τμήμα Ανθρωπίνου Δυναμικού της εταιρείας μας, προκειμένου να κανονιστεί προσωπική ή μέσω skype συνέντευξη.

* Με την υποβολή του Βιογραφικού σας παρέχετε την συγκατάθεσή σας στην ΕΤΑΙΡΕΙΑ για την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων σας που αναγράφονται σε αυτό, στο πλαίσιο της έρευνας αγοράς για την πρόσληψη προσωπικού.
** Το Βιογραφικό σας θα διατηρηθεί στην Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού της ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ για δύο (2) έτη, μετά την πάροδο των οποίων θα διαγραφεί. Κατά τη διάρκεια αυτών των ετών, μπορείτε να ζητήσετε οποτεδήποτε την αφαίρεση και διαγραφή του Βιογραφικού σας, αποστέλλοντας σχετική αίτηση.