Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/1/2021

Χειριστής Κέντρου Λήψης Σημάτων Συναγερμού (ΚΛΣ)

Προσωπικό Ασφαλείας - Υπηρεσίες Καθαριότητας

Πόλη ΠΑΛΑΙΑ ΛΑΧΑΝΑΓΟΡΑ - ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Χειριστής Κέντρου Λήψης Σημάτων Συναγερμού (ΚΛΣ) από εταιρεία συστημάτων ασφαλείας στη Θεσσαλονίκη.

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στη Γενική Διεύθυνση της εταιρίας και οι αρμοδιότητες του θα περιλαμβάνουν:

Αντικείμενο Εργασίας

1) Υπηρεσία σε Κέντρο Λήψεως Σημάτων Συναγερμού και Εικόνας.

Αναλυτικά:
• Παρακολούθηση των δεδομένων και των σημάτων που στέλνονται από τα συστήματα ασφαλείας των συνδρομητών στο κέντρο λήψης σημάτων
• Αξιολόγηση οπτικού υλικού για την πλήρη κατανόηση της κατάστασης ασφαλείας και ενεργοποίηση διαδικασιών προς αποτροπή κλοπής ή φθοράς της περιουσίας ή και της ζωής του πελάτη
• Διασφάλιση της καλής λειτουργίας των συστημάτων ασφαλείας μέσω της συνεχούς εποπτείας για βλάβες, τεχνικά προβλήματα κ.ά.
• Δημιουργία διαδικασιών συντήρησης και τακτικών ελέγχων.
• Αποτύπωση και επεξεργασία των θεμάτων που αφορούν ζητήματα ασφαλείας των πελατών.
• Ενεργή συμμετοχή στην βελτίωση των διαδικασιών του ΚΛΣ.
• Συντονισμός και εποπτεία των δραστηριοτήτων του ΚΛΣ για την ορθή τήρηση των διαδικασιών και της Πολιτικής Ποιότητας της εταιρίας
• Παροχή τηλεφωνικής ή και on site υποστήριξης για τους πελάτες και συνδρομητές της Εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο επιλαχών της παραπάνω θέσης θα υπογράψει σύμβαση εμπιστευτικότητας - εχεμύθειας.
• Παρατηρητικότητα, ικανότητα στην ανίχνευση κινδύνων και άμεση αντίδραση σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης (αφορά το ΚΛΣ)
• Άριστη γνώση Η/Υ, δικτύων, web εφαρμογών, πρωτοκόλλου TCPIP
• Δυνατότητα εργασίας σε εναλλασσόμενο 8ωρο ωράριο καθ’όλο το 24ωρο, Σαββατοκύριακα και αργίες
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά Προσόντα – Ικανότητες
• Ευχέρεια γραπτού και προφορικού λόγου
• Οργανωτικότητα, συνέπεια και υπευθυνότητα λόγω της φύσης του αντικειμένου

Αποστολή Βιογραφικού με επισυναπτόμενη φωτογραφία απαραίτητα & συστατικές επιστολές εφόσον υπάρχουν.

Παροχές

• Αποδοχές σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας