Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/11/2022

Βοηθός Φαρμακείου

Υγεία

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Βοηθός Φαρμακείου στο φαρμακείο ΜΑΝΕΤΑ στην περιοχή της Κηφισιάς.

Θέση εργασίας πλήρους ή μερικής απασχόλησης (Σπαστό ή συνεχόμενο ωράριο).

Αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών στο κομμάτι των φαρμάκων και των συμπληρωμάτων διατροφής
  • Παροχή επιστημονικών συμβουλών για τη σωστή χρήση των φαρμάκων και παραφαρμακευτικών προϊόντων
  • Εκτέλεση και διαχείριση συνταγών
  • Τακτοποίηση τμήματος φαρμάκου και τοποθέτηση παραγγελιών
  • Παρασκευή γαληνικών σκευασμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Τ.Ε.Ι/ΙΕΚ βοηθού φαρμακείου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε φαρμακείο
  • Βασικές γνώσεις πώλησης φαρμάκων, συμπληρωμάτων διατροφής και παρασκευής γαληνικών σκευασμάτων
  • Επαρκής γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Διάθεση για δουλειά και συνεχή βελτίωση των δεξιοτήτων
  • Πιστοποιητικό εμβολιασμού

Παροχές

  • Ανταγωνιστική αμοιβή ανάλογη των προσόντων και της εμπειρίας
  • Διαρκής εκπαίδευση και βελτίωση δεξιοτήτων από εταιρείες/επαγγελματίες του χώρου
  • Πλήρης ή μερική εργασία ανάλογα με την δυνατότητα σε φιλικό περιβάλλον
  • Εύκολη πρόσβαση με ΜΜΜ