Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/1/2022

Μάγειρες - Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΥΔΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

H εταιρεία Πρόποση ΕΕ που δραστηριοποιείται στην Ύδρα στον τομέα της εστίασης,έχοντας τον τελευταίο χρόνο δημιουργήσει έναν όμορφο χώρο που θα λειτουργεί από τη νέα σεζόν ως εστιατόριο καφε σνακ μπαρ,επιθυμεί να προσλάβει στο δυναμικό της άτομα με ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με σκοπό να ενταχθούν και να εργαστούν ως, Chefs / Μάγειρες Α’ και Β’- Pastry Chef

Αρμοδιότητες

  • Εκτέλεση καθηκόντων σύμφωνα με τις επίσημες προδιαγραφές της εργασίας για την ομαλή λειτουργία της κουζίνας.
  • Εργασία και προετοιμασία σε όλα τα πόστα, (κρύας και ζεστής κουζίνας ή γλυκών αντίστοιχα).
  • Φροντίδα για την υγιεινή-συντήρηση των τροφίμων και των υλικών.
  • Έλεγχος και καταγραφή θερμοκρασιών των ψυγείων - καταψύξεων.
  • Συμπλήρωση ημερησίου καταλόγου αποβλήτων και τυχόν ληγμένων προϊόντων.
  • Έλεγχος των προμηθειών και πρώτων υλών, και ενημέρωση για ελλείψεις της κουζίνας.
  • Καθαριότητα πόστου-εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο μαγειρικής σχολής θα ληφθεί θετικά υπόψη.
  • Γνώση σε σύγχρονες τεχνικές μαγειρικής και στην εξέλιξη του F&B.
  • Προϋπηρεσία θα ληφθεί θετικά υπόψη
  • Ικανότητα επικοινωνίας σε Ελληνικά και Αγγλικά.
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και πιστοποιητικό υγείας).
  • Πιστοποιητικό ΕΦΕΤ κατάρτισης στην Υγιεινή & Ασφάλειας Τροφίμων θα ληφθεί θετικά υπόψη
  • Ομαδικότητα και συνεργασία.
  • Ικανότητα να λειτουργεί αποτελεσματικά υπό συνθήκες πίεσης.
  • Λειτουργία με επαγγελματισμό και συνέπεια, διατηρώντας πάντα την ομαλή λειτουργία του πόστου του.
  • Να είναι φιλικός/ή και συνεργάσιμος/η με τους συναδέλφους Εστιατορίου – Κουζίνας.

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση.
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση.
  • Συνεχής εκπαίδευση για τις σωστές διαδικασίες υγιεινής & ασφάλειας τροφίμων και στον χειρισμό εξοπλισμού κουζίνας.
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους.
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Παροχή Σίτισης και Διαμονής.