Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/11/2022

Στέλεχος Πωλήσεων Έργων Αυτοματισμού

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία Αυτοματισμών με έδρα στη Δυτική Θεσσαλονίκη ζητά Στέλεχος Πωλήσεων έργων αυτοματισμού και ρομποτικών λύσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Αποτελεσματική διαχείριση των αιτημάτων των εταιρικών πελατών
  • Ανάπτυξη πελατολογίου μέσω προγραμματισμού συναντήσεων και παρουσίασης των υπηρεσιών της εταιρίας στον χώρο των πελατών
  • Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων προς τους επαγγελματίες και παρακολούθηση των συμφωνιών
  • Επίτευξη πωλήσεων των υπηρεσιών της εταιρίας
  • Αναφορά και συνεχής επικοινωνία με την εταιρία για τη βέλτιστη εξυπηρέτηση του δυνητικού και υπάρχοντος πελατολογίου
  • Δημιουργία παρουσιάσεων
  • Δημιουργία προσφορών και παρακολούθηση τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επικοινωνιακός, εξωστρεφής και δυναμικός χαρακτήρας
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων και όρεξη για εξέλιξη στον χώρο των πωλήσεων
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Πτυχίο Τμήματος Μηχανικών Α.Ε.Ι./Α.Τ.Ε.Ι
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

Τι παρέχεται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Εκπαίδευση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης