Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/01/2019

Λαντζέρης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Miraggio Thermal Spa Resort 5* ξενοδοχειακό συγκρότημα στο Παλιούρι στην Κασσάνδρα Χαλκιδικήςαναζητά για τη νέα σεζόν:

Λαντζέρη

Καθήκοντα θέσης:

  • Συλλογή, διαλογή, καθαρισμός, μεταφορά και αποθήκευση πιάτων και μαγειρικών σκευών στους ενδεδειγμένους χώρους, με ασφαλή και επαγγελματικό τρόπο
  • Φόρτωση και χειρισμός επαγγελματικών πλυντηρίων πιάτων
  • Διασφάλιση της καλής επικοινωνίας με τους μάγειρες και εξασφάλιση της έγκαιρης παράδοσης σε αυτούς των απαραίτητων εργαλείων κουζίνας ανάλογα με τις ανάγκες τους
  • Διαλογή, απόσυρση και ξεχωριστή αποθήκευση όλων των αντικειμένων που έχουν σπασίματα και ρωγμές
  • Σεβασμός στα στάνταρ υγιεινής, ασφάλειας και καθαριότητας της κουζίνας και συνεισφορά στην διατήρηση ενός καθαρού χώρου εργασίας για όλη την ομάδα της κουζίνας
  • Εκτέλεση άλλων καθηκόντων, συναφών με το αντικείμενο εργασίας του

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Καλή γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Απολυτήριο λυκείου επιθυμητό
  • 2 ετής τουλάχιστον επαγγελματικήεμπειρία  σε ανάλογηθέση, κατά προτίμηση σε μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες 4*/5* αστέρων ή εστιατόριο μεγάλης δυναμικότητας
  • Πολύ καλή υγεία, φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση
  • Γνώση και σεβασμός σε Κανόνες Υγιεινής και Ασφάλειας καθώς και σε πρότυπα παροχής υπηρεσιών υψηλών προδιαγραφών
  • Ομαδικότητα, εργατικότητα, υπευθυνότητα, ικανότητα αποτελεσματικής οργάνωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Προσοχή στη  λεπτομέρεια,παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πολύ ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών και προοπτικές εξέλιξης
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
  • Διατροφή και στέγαση για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κασσάνδρας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν πλήρες

βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία τους.

Θα επικοινωνήσουμε στο προσεχές διάστημα μόνο με όσους επιλεγούν για συνέντευξη.