Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/4/2020

Υπεύθυνος/η Ανθρώπινου Δυναμικού (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας βιομηχανίας που δραστηριοποιείται στον χώρο του τροφίμου, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος/η Ανθρώπινου Δυναμικού
(Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
• Οργάνωση και συντονισμός των εργασιών της διεύθυνσης ανθρώπινου δυναμικού
• Συντονισμός των διαδικασιών προσλήψεων και συνεντεύξεων
• Εκπαίδευση του προσωπικού και συμμόρφωση βάσει του κανονισμού GDPR
• Έλεγχος της μισθοδοσίας σε συνεργασία με το λογιστήριο της εταιρείας
• Έκδοση και παρακολούθηση των στατιστικών στοιχείων της διεύθυνσης ανθρώπινου δυναμικού
• Διασφάλιση της ορθής τήρησης των εργασιακών διαδικασιών που αφορούν τη διαχείριση του προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης Επιχειρήσεων με εξειδίκευση στην Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων
• Τρία (3) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Γνώση εργατικού δικαίου
• Καλή γνώση προγραμμάτων μισθοδοσίας
• Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
• Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Επαγγελματισμός και αξιοπιστία

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυναμικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας