Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/03/2021

Τεχνικός Δικτύων & Computer Systems Administrator (SoftOne Expert)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το Jobfind.gr, για λογαριασμό πελάτη του, βιομηχανία προϊόντων εξοικονόμησης ενέργειας με έδρα στη Νέα Ιωνία Θεσσαλονίκης, ζητά Τεχνικό Δικτύων & Computer Systems Administrator (SoftOne Expert).

Κύριες αρμοδιότητες

  • Εκπαίδευση χειριστών SofOne πάνω στον τομέα της διαχείρισης παραγωγής και του CRM
  • Παραμετροποίηση προγράμματος SoftOne βάσει των αναγκών της εταιρείας
  • Εγκατάσταση και συντήρηση των πληροφοριακών συστημάτων της εταιρείας
  • Εγκατάσταση λογισμικού σε σταθμούς εργασίας της εταιρείας και συντήρηση τους
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση μέτρων ασφαλείας των δικτύων και συστημάτων για την προστασία των αρχείων, του λογισμικού (software) και του υλικού (hardware)
  • Προσδιορισμός ελλείψεων υλικοτεχνικού εξοπλισμού και προμήθεια του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη η άριστη γνώση του SoftOne ERP στον τομέα της Διαχείρισης παραγωγής και του CRM
  • Πτυχίο με κατεύθυνση στην Πληροφορική
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ιδανικά τριών (3) ετών και άνω
  • Καλή γνώση λειτουργικών Windows server, SoftOne ERP
  • Πολύ καλή γνώση λογισμικού γραφείου (Windows 10, Microsoft Office 365, ERP) καθώς και hardware υπολογιστών
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Εταιρικό laptop και τηλέφωνο
  • Ευχάριστο και επαγγελματικό περιβάλλoν εργασίας
  • Προοπτικές ανέλιξης