Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/1/2023

Σύμβουλος Ομορφιάς

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη Βουλγαρία

H KIKO Milano ιδρύθηκε το 1997 στο Μιλάνο και εκπροσωπείται στην Ελλάδα και στην Βουλγαρία από τον όμιλο εταιρειών Fais. Η διάσημη εταιρεία καλλυντικών κατάφερε να αλλάξει το τοπίο της βιομηχανίας ομορφιάς, πρωτοπορώντας στον τρόπο με τον οποίο τα καλλυντικά πωλούνται παγκοσμίως.

Στα πλαίσια της ανάπτυξής της ζητά Σύμβουλο Ομορφιάς για τα εμπορικά κέντρα : Serdika Center & Paradise Center, Sofia Bulgaria

Κύρια Καθήκοντα:
Ο Beauty Advisor είναι ο KIKO Ambassador και υπεύθυνος για την εμπειρία των πελατών μέσα στο κατάστημα, τις πωλήσεις και των επιχειρηματικών KPI στο κατάστημα σύμφωνα με τη στρατηγική της μάρκας.

Customer Service / Business Management

  • Παρέχει εξαιρετική εξυπηρέτηση, χτίζει σχέσεις εμπιστοσύνης και σερβίρει όλους τους πελάτες με σωστή συμπεριφορά προσφέροντας στον πελάτη μια μοναδική εμπειρία. (έχει σωστή εμφάνιση και μακιγιάζ σύμφωνα με τα πρότυπα KIKO).
  • Συμβάλει στην επίτευξη των επιχειρηματικών στόχων όπως ορίζονται από τον Store Manager (Customer Experience, Sales, KPIs)
  • Ικανοποιεί τις ανάγκες των πελατών και κάνει cross-selling στα προϊόντα.
  • Ενημερώνει την Store Manager για τυχόν ζητήματα που απαιτούν επίλυση προκειμένου να προσφέρουν την καλύτερη εμπειρία στον πελάτη και τα πιο αποδοτικά αποτελέσματα. (π.χ. Trends, Stock, καθαριότητα κ.λπ.).

Procedures & Policies Execution

  • Εγγυάται την λειτουργία του καταστήματος KIKO όπως ορίζεται στο Kiko STORE BOOK και εξηγείται από τον Store Manager.
  • Συμβάλει στη διατήρηση ποιοτικών προτύπων όσον αφορά την εικόνα του καταστήματος. (,merchandising, εμπορεύματα, σωστή διατήρηση του καταστήματος) και την ποιοτική Εξυπηρέτηση Πελατών της KIKO.
  • Εγγυάται τη συνεχή ενημέρωση των τάσεων της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σπουδές Αισθητικής/ Μακιγιάζ
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Bonus
  • Ιδιωτική ασφάλιση