Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/05/2019

Retail Sales Executive

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η PCrama, μια εταιρία με ηγετική θέση στον χώρο της Πληροφορικής, στα πλαίσια της δυναμικής ανάπτυξής της επιθυμεί να προσλάβει: Retail Sales Executive. Ως Retail Sales Executive θα ανήκετε στο Τμήμα Πωλήσεων και θα αναφέρεστε στον Sales Manager του τμήματος.

Οι αρμοδιότητες της θέσης σας

  • Δημιουργία και ανάπτυξη εμπορικών σχέσεων με νέους και υφιστάμενους πελάτες στο εσωτερικό της χώρας αλλά και σε χώρες του εξωτερικού, προωθώντας τα προϊόντα, τις λύσεις και τις υπηρεσίες της PCrama.
  • Σχολαστική παρακολούθηση της διαδικασίας των πωλήσεων και ενεργή συμμετοχή στην επικοινωνία όλων των τμημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Έμφυτη Ικανότητα Πώλησης και Διαπραγμάτευσης και Ευχέρεια Λόγου
  • Ικανότητα να πετύχει στόχους κάτω από δύσκολες και αντίξοες συνθήκες
  • Πτυχιούχος ΙΕΚ,ΤΕΙ ή ΑΕΙ σε Πληροφορική ή άλλες παρεμφερείς ειδικότητες
  • Τουλάχιστον 2 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη ικανότητα γραπτής και προφορικής επικοινωνίας της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Υψηλής ποιότητας εξυπηρέτηση των πελατών (Δυνατότητα International Sales Marketing)
  • Συνεχής υποστήριξη πωλήσεων και aftersales service
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office, εξοικείωση με συστήματα ERP
  • Συνεχής μέριμνα για τη βέλτιστη εικόνα του καταστήματος
  • Ομαδικό πνεύμα, οργάνωση, αποτελεσματική διαχείριση χρόνου, ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη των στόχων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτικές συνεχούς εξέλιξης
  • Διαρκή επιμόρφωση και εκπαίδευση
  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι/ες να στείλουν το βιογραφικό τους επιθυμητά με φωτογραφία.