Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/6/2017

Payroll Supervisor (PS.01)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΔΡΑΜΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είμαστε o No1 Όμιλος εταιριών μαρμάρων στην Ελλάδα, ο οποίος κατατάσσεται μεταξύ των 10 μεγαλύτερων στην Ευρώπη, με ιδιόκτητα Λατομεία και τρία εργοστάσια στη Βόρεια Ελλάδα (Θεσσαλονίκη, Δράμα, Βέροια).

Όντας πρεσβευτής του Ελληνικού Λευκού Μαρμάρου και της επιχειρηματικότητας σε 85 χώρες παγκοσμίως, ψάχνουμε για έναν παθιασμένο και φιλόδοξο επαγγελματία, για να καλύψουμε τη θέση του Payroll Supervisor (PS.01), ως μέλος της ομάδας μας στη Δράμα.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Εκτέλεση και έκδοση της μισθοδοσίας για 250 εργαζόμενους
  • Διαχείριση όλων των εργασιακών, ασφαλιστικών και σχετικών φορολογικών θεμάτων
  • Καθημερινός έλεγχος παρουσιών / απουσιών με σκοπό τη διασφάλιση τήρησης πολιτικών και διαδικασιών
  • Εκτέλεση προσλήψεων, αποχωρήσεων και μεταβολών προσωπικού
  • Αναφορές μισθοδοσίας και στατιστικά (reporting)
  • Εξυπηρέτηση προσωπικού σε εργασιακά θέματα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Τουλάχιστον 5 έτη προϋπηρεσίας στο αντικείμενο, κατά προτίμηση σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Άριστη γνώση Εργατικής & Ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Office, ERP)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, επικοινωνίας, επίλυσης προβλημάτων και εχεμύθειας

Εάν ενδιαφέρεστε να εργαστείτε στην εταιρία μας, ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτηση ενδιαφέροντος σας. Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το Βιογραφικό σας Σημείωμα.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 20 Ιουλίου 2017.

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με πλήρη εμπιστευτικότητα και θα απαντηθούν.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει

  • ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών, συνεχή εκπαίδευση, προοπτικές εξέλιξης στα πλαίσια ενός δυναμικού οργανισμού, καθώς και τις προϋποθέσεις για την έκφραση και την ανάπτυξη τόσο των γνωστικών όσο και των επιχειρησιακών δυνατοτήτων των εργαζομένων, σε ένα διεπιστημονικό και ανταποδοτικό περιβάλλον εργασίας