Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/01/2019

ERP Consultant

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Kαταξιωμένη εταιρεία με έδρα στη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στο χώρο της πληροφορικής με αντικείμενο την προώθηση, ανάπτυξη και υποστήριξη προϊόντων και τεχνολογιών Πληροφορικής, αναζητά για άμεση πρόσληψη E.R.P. Consultant, για τη στελέχωση του τμήματος Software.

Απαραίτητα Προσόντα

Βασικά Καθήκοντα:

  • Ανάλυση και καταγραφή επιχειρηματικών διαδικασιών
  • Σχεδιασμός, υλοποίηση και υποστήριξη λύσεων βασισμένες κυρίως στις εφαρμογές E.R.P. της SoftOne και της Unisoft
  • Σχεδίαση και δημιουργία αναφορών SQL
  • Αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων
  • Εκπαίδευση και υποστήριξη χρηστών

   Απαραίτητα Προσόντα:

  • Σπουδές Πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης Ι.Χ.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση προϊόντων SoftOne, Unisoft
  • Μεταπτυχιακός τίτλος, πιστοποιήσεις (Δίνεται ιδιαίτερη βαρύτητα στις πιστοποιήσεις SoftOne)
  • Γνώσεις SQL
  • Γνώσεις προγραμματισμού
  • Γνώσεις λογιστικής, μισθοδοσίας