Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/01/2021

Στέλεχος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Novatron AE λειτουργεί από το 2002 με έδρα το Χαλάνδρι. Είναι από τους κορυφαίους διανομείς στον τομέα της, ενώ διαθέτει μια εξαιρετικά μεγάλη γκάμα προϊόντων παρέχοντας λύσεις στους ακόλουθους τομείς:

- Λύσεις AUTO ID και συστήματα λιανικής πώλησης
- Συστήματα εκτύπωσης πλαστικών καρτών
- Βιομηχανικές Λύσεις

Βασική φιλοσοφία στη Novatron A.E. είναι η ανάπτυξη των πωλήσεων μέσω της προσήλωσης μας στην καλύτερη δυνατή υποστήριξη του πελάτη μας.

Η Novatron A.E. διευρύνοντας τις εργασίες της αναζητά προς άμεση πρόσληψη ένα στέλεχος για το Τμήμα Πωλήσεων της εταιρείας μας.

Περιγραφή Θέσης

Τα καθήκοντα του Στελέχους Πωλήσεων είναι:
· Διεύρυνση του πελατολογίου και Ανάπτυξη των πωλήσεων της εταιρείας.
· Καθημερινή επαφή με τους πελάτες με επαγγελματική προσέγγιση και θετική διάθεση.
· Συνεχής ενημέρωση για τα νέα προϊόντα της εταιρείας.
· Καταγραφή παραπόνων των πελατών και προσπάθεια επίλυσής τους σε συνεργασία με τα αρμόδια τμήματα της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

· Πτυχίο επιπέδου ΑΕΙ-ΤΕΙ θετικής κατεύθυνσης.
· Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε πωλήσεις προϊόντων και υπηρεσιών τεχνολογίας.
· Άριστη γνώση Αγγλικών.
· Δομημένη κρίση και αναλυτική σκέψη.
· Εξοικείωση με την τεχνολογία.
· Ικανότητα γρήγορης εκμάθησης νέων αντικειμένων.
· Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψήφιους).

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
· Εργασία σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον.
· Ελκυστικές αποδοχές.
· Bonus πέραν του μισθού.
· Δυνατότητες εξέλιξης.
· Συνεχή εκπαίδευση προκειμένου να ανταπεξέλθει ο υποψήφιος στις προκλήσεις της θέσης και να ενσωματωθεί στη φιλοσοφία της εταιρίας μας.